timejka200
16.02.14,16:21
ja mám tiež podobný problém , szčo bol celý mesiac v nemecku , v cestovnom príkaze zadám narp. od 01.03.2013 - 31.,03.2013 , ale pracoval len pracovné dni, program počíta stravné za celý mesiac, ako nastaviť aby mi rátalo len pracvoné dni? dakujem
avalik
16.02.14,16:48
Píšeš, že bol celý mesiac v Nemecku, na základe čoho chceš uplatňovať stravné len za pracovné dni?

pozri ZoDP § 19 ods. 2 písm e)
a ZoCN - ak bol v Nemecku cely mesiac ma narok na stravne za kazdy den kedy bol za hranicami - rovnako ako keby bol zamestnanec

ci mu kratis aj vydavky za ubytovanie, lebo v ten den nepracoval?
timejka200
16.02.14,19:51
minuly rok to tak robila účtovníčka..pretože on cez víkend nepracoval
Mila123
16.02.14,19:57
kde má szčo svoje pravidelné miesto výkonu prác?
avalik
16.02.14,20:20
doplnila som odpoved
timejka200
17.02.14,07:34
má taký papier - potvrdenie , že vykonáva práce v Nemecku , ale fakturuje Slovenskémuodberatelovi.
timejka200
17.02.14,07:42
dakujem , ale ako to urobím v programe , on cez víkend nepracoval, aby mu nepočítalo všetky dni
Mila123
17.02.14,09:20
nepostavila som svoju otázku priamo? nerozumieť jej?
timejka200
17.02.14,09:25
zahraničie
timejka200
18.02.14,12:05
tak teda dá sa to v programe nastaviť ?
Mila123
18.02.14,12:09
ak má zahraničie svoje pravidelné miesto výkonu prác, podľa zákona o CN mu nevzniká nárok na diéty, cestovné a ani ubytovanie.....
pozri si príspevky na Porpade, je ich tu neúrekom, Mondes dávala stanovisko FS (aktuálne)
timejka200
18.02.14,12:11
on má pravidelné miesto výkonu prác na SR - miesto bydliska - zisťovala som to tak pravdepodobne mu vzniká nárok v takomto prípade
Mila123
18.02.14,12:13
čítala si príspevky?
a zahraničie? bola to iba jednorázová zákazka? pretože si napísala, že miesto jeho pravidelného výkonu je zahraničie? protirečíš si......alebo sa mýlim?
timejka200
18.02.14,12:16
nie teraz som sa na to pozrela kompletne...zákazky má v aj v zahraničí aj na Slovensku . Počas roka vykonal prácu v zahraničí - Nemecko 5 x.
Mila123
18.02.14,12:22
v tom prípade mu vznikol nárok podľa zákona o CN
timejka200
18.02.14,12:53
to znamená že si nemôže uplatniť tý ch 45 Eur platných pre Nemecko? Minulýrok muto účtovníčka uplatnila.
katkap17
18.02.14,13:28
Tiež som to nedávno riešila posielam ti link:
http://www.porada.sk/t233197-pracovna-cesta-v-rusku-szco.html
timejka200
18.02.14,14:00
ďakujem link mi veľmi pomohol :) uplatním stravné krajiny Nemecko - mám všetko podložené
tak hádam že nebude problém :)