Denisenda
16.02.14,16:58
Dobrý deň

Chcela by som Vás poprosiť o akúkoľvek radu.

Mám 21 rokov a už vyše 7 rokov ma trápia vyrážky len v oblasti brady a v okolí úst,len v spodnej časti.Už som snáď vyskušala všetko,no bezradne.Ja už neviem.

Stravujem sa veľmi zdravo.Pijem rôzne bylinkové čaje a čistu vodu.Nejem skoro vôbec maso,papam soju,ryby,zdravé tuky z orechov,obilniny,ovocie,zeleninu,bielu múku vôbec,syry ani mlieko.

Čítala som veľa odborných článkov,že problémy v týcht častiach su sposobene s hrubým črevom a reprodukčnými orgánmi.

Mám zmiešanu pleť,použivam čistiacu penu od La rosche possay effaclar H a na hydrataciu kokosový olej na navlhčenu pokožku + obklady z repíka lekárskeho.

Vyskušala som aj vysadiť fluor z pasty,žial beznadejne,alergiu na potraviny nemam.
Absolvovala som aj testy u svojej obvodnej doktorky,ktorá mi spravila všetky potrebne vyšetrenia,či nemam zapalove procesy v tele,ASLO,či už helikobakter,stafilokok a čakam momentálne len na výsledky zo steru z mandlí,kedže som mavala minuly rok často anginu a nechcela som si mandle v hrdle vybrať.Ale všetko v tele mám v norme čo sa týka nejakých zapalov a toho helikobaktera.
Gynekolog mi povedal,že mam nižšiu hladinu lutenizačneho hormonu,s čim suvisí aj malo estrogenu.Dal mi tabletky Lutenyl na upravenie cyklu..
Zvykne sa hovoriť že tento problem signalizuje problem so žaludkom,no niesom si zas nie istá.Žaludok suvisí s nosom,ale čitala som knihy,že brada a oblasť ust su reprodukčne organy a hrube čevo,čo mi potvrdil aj gynekolog s tou oblasťou ust.
Vysadila som aj fluorovu pastu,no nič mi nezabera,nechcem antikoncepciu,pretože sa bojim,že mi to rozhadže cele telo a takltiež po vysadení budem mať pleť znova katastrofálnu.
Tak sa opakujem,že už naozaj neviem čo mám robiť
Prosím Vás velmi pekne za akukoľvek radu.

prajem pekný deň.

Denisa
kukučka
16.02.14,16:17
Pravdepodobne si čítala aj články o škodlivosti sóje, najmä spracovanej.
Ja na tvojom mieste by som predsa len skúsila mäso. Či ti mäso nechutí?
Existuje test znášanlivosti potravín.
Denisenda
16.02.14,16:20
Mäsko papam,ale máličko,pár kuskov sem tam ale len kuracie a hovädzie tak raz za tyžden/dva.
Soju kupujem len v obchodoch s bio potravinami,nemodifikované.
Maruška13
24.03.14,12:06
Ahoj, Denisa! Ja mam presne tento isty problem, som takmer vegetarian /raz do mesiaca zjem rybu a raz kurca/ a vyrazky mam tak ako ty. bola som aj na koznom, ale predpisane maste a lieky mi nepomohli. u gynekologa mi vysadil antikoncepciu, lebo som myslela,ze je to z toho. bohuzial, teraz je to este horsie. tiez si neviem rady, mam velmi zdravu zivotospravu. pridala som teraz sezamove a llanove semiacka, kurkumu a teraz zacnem so zihlavou. velmi ma trapi pohlad do zrkadla, kedze do 30 som nikdy nemala jedinu vyrazku /ani pocas puberty/. bola by som velmi rada, ak by nam obom niekto dokazal poradit.
Brona