Andulenka
16.02.14,17:41
Zdravím, mál niekto z Vás znetvorený necht? Nie je to mykóza,ale je zvlnený a z lôžka vyrastá hrubá vrstva.Poraďte-kožná mi dala nejaký liečivý lak a Zn,ale začína sa to robiť ďalej na všetkých nechtoch.
Andulenka
avalik
16.02.14,17:16
nedrzala si v poslednom case nejake diety?
terezamaria
16.02.14,17:24
Myslím si, že, je to pleseň, je potrebné spraviť podrobný rozbor (krvi) nechtov od infektologičky, nie len zbežne pozrieť.
arizona
16.02.14,17:49
Moze sa tak prejavovat aj alergia, ziadaj od koznej nech ti urobi testy a posle na rozbor.
Pokracuj v navstevach u lekara,iba on ti dokaze predpisat spravne lieky
lujza.j
16.02.14,19:15
necht kde?
BXLmiami
17.02.14,05:39
Krvi?Ale no tak.Nechtov.
dusansl
17.02.14,15:29
Problém ktorý ste predostreli návštevníkom porady svojim rozmerom ďaleko presahuje možnosti, vedomosti a skúsenosti, o ktorých by mal hovoriť nezasvätený laik. Dnes v podstate na počiatku nového tisícročia, už mnoho bádateľov, lekárov a profesorov otvorene hovorí o skutočnosti, že medicína sa dostala do slepej uličky. A toto konštatovanie vystihuje situáciu v celej svojej šírke. Medicína nedokáže liečiť v pravom slova zmysle, neodstraňuje príčiny chorôb, len ich potláča a potláča aj ich príznaky.
A naopak, chemicky pripravenými preparátmi(injekcie, lieky v práškoch, syntetické vitamíny ect....)
Dokáže natoľko otráviť ľudský organizmus, že obyčajne sa choroba objaví po čase v omnoho nebezpečnejšej podobe, ako tomu bolo na začiatku. Tisícročia nie je tajomstvom, že jediná ect... k návratu zdravia vedie liečba pomoci výživy, ktorej cieľom je podpora vlastnej imunity , cez ktorú prichádza konečné uzdravenie.
Každé ľudské telo celou ťažko v kocke opísateľnou škálou vonkajších a vnútorných prejavov dáva najavo, svoj stav a celú šírku konštitúcie v ktorej sa práva nachádza. Jedným s miest takých prejavov sú aj ľudské ruky. Celý ich povrch, teda stav kože, kostí, chrupaviek a aj nechtov zreteľne vypovedá o stave zdravia v tele. Do láskavej pozornosti by som odporučil nasledovné: rôzne tvary nechtov vyjadrujú dávnu konštitúciu ba celý stravovací režim, mnoho rokov dozadu.
Tak napríklad uvádzam, že zvislé ryhy na nechtoch rozprávajú o roky trvajúcej nevyrovnanej strave, ktorá neustále vykazuje veľký prebytok sacharidov a solí. Naproti tomu obsahuje málo bielkovín a tukov. V dôsledku takto nastavenej rovnováhy pravdepodobne trpia zažívacie funkcie tela. Môže už byť problém na pečeni, obličkách, ktoré môžu už vykazovať slabšiu očistno -filtračnú činnosť. Môže sa podľa celkovej konštitúcie objavovať aj celková slabosť.
Ak sú brázdy na nechtoch horizontálne v minulosti pravdepodobne prišlo k nežiaducim zmenám v skladbe potravy , ktoré ochudobňujú organizmus o výživu čo sa už prejavuje stratou vitality a navonok deformáciami rastu nechtov. Slabosť sa prejaví o. i. aj na orgánoch reprodukčnej sústavy.
Cesta k náprave je prioritne v zmene skladby potravy a aj zmene životného štýlu.
terezamaria
17.02.14,19:52
Presne nechtov, to som automaticky napísala,že krvi, ďakujem Dr. za opravu....:-)))
Andulenka
17.02.14,20:53
na palci pravej ruky
Andulenka
17.02.14,20:55
Alergologička mi zistila alergiu na pekárenské kvasnice a ja som občas zjedla chlieb a rožky-je to možný dôsledok?