Annnika
16.02.14,18:11
Bola som vyšetrovaná ako svedok, podotýkam nie obvinená z titulu toho, že som bola udaná na okresnú prokuratúru za podvod pri vyvlastňovaní pozemkov. Vyšetrovanie trvalo asi rok, kde bol vypočutý celý okruh svedkov. Po ročnej pauze vyšetrovania, má vyzvala opätovne polícia k vypočúvaniu v tej istej záležitosti a pod tou istou spisovou značkom- číslom, ale zmenil sa vyšetrovateľ. Chcem sa Vás opýtať, či takýto postup polície je štandartný alebo, či takýto postup prokuratúry je tiež štandartný. Či mám právo vedieť ako bol ukončené predošlé vyšetrovanie, kto je dozorujúci prokurátor a z akých relevantných dôvodov až po roku pokračuje vyšetrovanie. Mám dojem, že ide o psychický teror aj zo strany štátnych orgánov, nakoľko žalujúca strana je vplyvná osoba.
lujza.j
16.02.14,19:18
dotaz smeruj písomne na príslušnú prokuratúru....
misoft
16.02.14,20:12
Nejde o "psychický teror" - skôr by som v tom videl zmenu vyšetrovateľa, zmenu prokurátora. Tí si musia znova všetko naštudovať, v prípade nejasností (alebo nepochopenia) znova žiadajú výpovede.
Ak máš pochybnosti - obráť sa na vyššie inštancie s podozrením.....
Annnika
16.02.14,20:23
ktoré su to inštancie a konkrétne ako smerovať.
misoft
17.02.14,10:21
Inšpekcia MV, Krajská prokuratúra...... atď.
lujza.j
17.02.14,10:25
Ked tak teraz uvazujem....svedok neviem ci ma pravo byt inf.o stave konania.....
misoft
17.02.14,12:12
V tom máš pravdu - jej asi ide o opakované vypočutie v rovnakej veci. A proti tomu sa asi chce sťažovať.
lujza.j
17.02.14,12:15
...len so svedkov sa niekedy stavaju aj obv.a naopak......
misoft
17.02.14,12:15
...len so svedkov sa niekedy stavaju aj obv.a naopak......
...aj..... :D
annie3
07.05.15,04:09
Poradíte?
Kto je nadriadený orgán prokuratúry? Kde možno dať preveriť činnosť a postup prokuratúry, pokiaľ je evidentné, že jej rozhodnutia nie sú v súlade so zákonom a poškodzuje /nevedno z akého dôvodu/ oznamovateľa, aj napriek jednoznačným dôkazom poukazujúcich na spáchaný trestný čin?

Generálna prokuratúra /GPSR/ odošle vec krajskej prokuratúre a tá pridelí vec okresnej prokuratúre... a tá vec zamietne bez skutočného prešetrenia veci (opakovane). Podám sťažnosť na GPRS aj na okresnú a stále dookola sa opakuje táto situácia už 2 rok.

Trestný čin je však na svete, rovnako, ako sfalšované úradné listiny, dokonca aj sfalšované a overované verejným činiteľom, ale nemožno docieliť prešetrenie veci... Čo robiť? Kde sa obrátiť v taký čas?

Evidentne niekto za tým je, komu záleží na tom, aby sa vo veci nekonalo a aby sa to nedostalo na súd.
Existuje možnosť požiadať o prešetrenie veci v inom meste, inou prokuratúrou?