kuky969
16.02.14,21:38
Poprosim o radu .Potrebujem poistit havarijne nove auto na 3-4 dni,Poistovna na tak kratku dobu nechce suhlasit. Je to mozne riesit napr.tak ze uzavriem rocne poistenie ale po 4 dnoch odstupim bez zmluvy?? ale asi budem musiet zaplatit poistne a nasledne cakat na vratenie penazi od poistovne ,,,,?? alebo ak uzavriem rocnu poistnu zmluvu ,poistne nezaplatim a nahodou za 2 dni nastane poistna udalost musi poistovna plnit uhradu aj ked zaplatim poistne az na 3 den po uzavreti zmluvy...?? ....alebo da sa to riesit niejak inak ???
skovco
16.02.14,21:13
Ja som po tom patral tiez a minmalne sa tusim dalo na 3 mesiace
buchač
16.02.14,21:20
Nové auto je úplne nové ???
Alebo jazdenka ...???

Dôvod takéhoto konania ( nezaplatenie poistky za nové auto ) síce nepoznám , no nechápem ...

Keď mám na nové auto , mal by som mať aj na poistku ....
bubkoch
17.02.14,06:58
nepises kvoli comu potrebujes len na par dni ... ak kvoli dalsiemu predaju auta tak poistovna ti alikvotnu cast vrati (necha si vsak minimalne mesacnu cast poistneho), t.j. mozes dohodnut stvrtrocne poistne a po odhlaseni auita poistenie zanika a poistovna ti vrati nespotrebovane poistne 2/3
lujza.j
17.02.14,07:26
kuky969
17.02.14,13:12
ano dakujem super ...tato rada je uzitocna a tak niejak to asi spravim ..presne ako pises auto sa bude dalej predavat ale kedze uz to bude prepis z majitela na majitela noveho musim ist na obhliadku auta a nerad by som bol keby na tych par km mi niekto rozbil novy car....dik este raz
kuky969
17.02.14,13:22
a aby som to celkom upresnil nie len ze nemam na poistku ale uz ani detom nemam co dat do ust najblizsie 3 mesiace ...vsetko islo do auta...sorry deticky
kuky969
17.02.14,13:24
Lujza vdaka ... myslel som ci predsa od 2010 sa logislativa trosku nezmenila
buchač
17.02.14,21:31
Aby som to upresnil a bol úplne nevhodný ???
...tak dodám len toľko ...

Špekuluješ jak plodník....je mi z takýchto na totálny grc ...viď http://www.porada.sk/t229536-darovanie-noveho-auta.html#post2449019
kuky969
17.02.14,22:03
Buchac ...ano bol tvoj prispevok totalne nevhodny kedze si sa zacal zamyslat nad tym ze ked mam na nove auto mal by som mat aj na poistku..... to bola tvoja rada ...?? Myslim ze sme na www.porada.sk cize tu sa radi ...aky mas komplex sam so sebou ...?? alebo si vyrastal bez detskej izby ...?? ...ked si si nevsimol väcsina ludi tu na porade "spekuluje" inymi slovami pouziva mozog vramci moznosti ktore mu povoluju zakony a ine normy v tejto spolocnosti , (narozdiel od teba ktory asi nema co pouzit ) a navzajom si radia ....az na teba ktory tu chodi moralizovat a doslova urazat inych ludi ....nemas chut navstivit niejaky ustav pre nezletilych kriminalnikov kde by si mohol moralizovat mladych pacientov (alebo rovno ako pacient ....??). Aj sa sam sebe divim ze som ti tymito riadkami venoval az tolko zo svojho casu .... stacilo Buchacik ...STOP ...a ked budes grckat pozor na vdychnutie "obsahu" ...mohol by to byt posledny nadych
buchač
18.02.14,04:58
Čítaj príspevok ešte raz .
Sú tam dve otázky a až potom poznámky ....
Takže , ak sa Ťa niekto niečo pýta - tak odpovedaj !!!
Aspoň mňa tak moji rodičia vychovali v detskej izbe ...a ver mi , že aj dobre ...a určite lepšie ako si mal Ty !

Všimol som si , veru som si všimol , že tu dosť ľudí špekuluje ...ja by som povedal , že zneužíva , využíva , doslova ojebuje na každom kroku ten štát . Jeden čas to dokonca robil - navádzal bývalý minister práce ...kúúúa , to bol live !
Na grc to bolo vtedy ...tak isto , ako aj teraz - Ty zaneprázdnený .
Poisti aj otca a prenes potom poistku na Tvojho syna ...

Plodníček môj , ak začneš urážať , tak na to doplatíš ....chceš to skúsiť ???