lienocka20
17.02.14,09:01
Dobry den,
chcela by som sa opytat na danove priznanie.
Do 15.10.2012 som si platila DNP z max. vymeriavacieho zakladu.
15.2.2013 so nastupila na PN na rizikove tehotenstvo.
V juni 2013 som porodila.
Pracovala som na polovicny pracovny uvazok a na dobu neurcitu, pracovny pomer zatial nebol ukonceny.
Na vyplatnej paske som mala 90eur v cistom.
O svojej PN som informovala Socialnu poistovnu ktora mi nasledne vyplacala PN a potom aj matersku z DNP.
Rovnako som o svojej PN informovala svojho zamestnavatela.
Moja otazka znie musim si podat danove priznanie za minuly rok 2013?
Na socialnej poistovni mi dali tlacivo na ktorom su vypisane platby z DNP.
Pokial som pracovala tak tieto veci riesil zamestnavatel, teraz ked som na materskej som na toto zabudla.


Moja druha otazka je ci si mozem poziadat o vratenie dane z PN ak som bola od 15.2.2013 do porodu teda juna 2013 PN a PN mi bola vyplacana aj z dobrovolneho nemocneskeho poistenia cca 650eur.
Nasledne mi bola vyplacana z DNP aj materska v tejto sume.

Na toto nadvezuje moja posledna otazka.
Ako sa materska chape ak som bola zamestnana a mala som 90eur v cistom a tiez som si platila DNP z max. vymeriavacieho zakladu a preto som mala tych cca 650eur/mesiac.
Ci sa materska osobitne pocita zo zamestnania a osobitne z DNP.
Pretoze ak sa pocita vzdy osobitne tak z prijmu zo zamestnania by mi samostatne vysla mala materska a mohla by som poziadat o dorovnanie materskej do vysky rodicovskeho prispevku.
Ak by to bolo takto tak sa chcem opytat ze do akej doby od porodu je mozne o toto vyrovnanie poziadat.

Priznam sa ze sa v tom moc nevyznam a to ze existuje nejake dorovnanie davky a povinnost danoveho priznania som sa dozvedela len nahodou. Nie som vydata a o dieta sa staram sama.

preto dakujem za odpoved.