paťuška
17.02.14,11:00
Chcem poprosiť o radu skúsenejších. Potrebujem fakturovať prenájom priestorov (dvora) pre zahraničného odberateľa - platcu DPH. Bude to nájom bez DPH alebo s DPH? Veľmi prosím o radu.
KloferHladny
17.02.14,22:09
Ide o nájom nehnuteľnosti. Ak je to miesto na parkovanie, potom podľa § 38 to nie je oslobodené od DPH a teda faktúra musí byť s DPH. Zahraničný si to môže vyžiadať späť cez DÚ Blava. Ak sa to má opakovať, potom nech sa registruje v SR
Preskúmajte, či § 38 odst 3 platí na Váš prípad. Ak tam ale nespadá, potom môže ísť o oslobodené plnenie s dopadom na koeficient.
paťuška
01.03.14,18:04
Ďakujem za odpoveď, napočítala som im DPH, zatiaľ neprotestovali...