koalko
17.02.14,11:08
Sme platcami DPH obdržali sme faktúru z Austrálie jedna sa o internetové služby a teraz neviem čo s ňou. Išlo by o samozdanenie, ale nakoľko neviem ako je to či oni sú platcami tejto dane, lebo na faktúre nie je žiadne indentifikačné číslo

ktoré by niečo napovedalo a nie je tam ani žiadna formulka, že daň sa prenáša na nás.

Na internete som našla, že na zdaňovanie služieb a tovaru v Austrálii majú vydané z DU čísla pod značkou GST.

No a samozdanenie nie je síce problém, ale do kontrolného výkazu treba zadať číslo pre IC DPH. takže je problém.

No a ako je to v prípadoch keď firma zaplatí nejaké tie služby a nedostane žiaden doklad. Čo s tým.



:mad:
foxyman
17.02.14,14:15
Aj mna by to zaujimalo :)
Hanka28
17.02.14,15:05
Tak s tou Astraliou nepomôžem. Ale čo sa týka zaplatenej služby bez dokladu-určite pomôže interný doklad+nejaký paragón o úhrade. KV ide do D2.
Ajenka
19.03.14,17:23
Nezdá sa mi to D2, keďže ide o samozdanenie. Podľa mňa by to malo ísť do B1. Ale tiež mám ten problém, že nemám klasickú faktúru za služby z Ameriky, len akýsi potvrdzujúci e-mail, v ktorom je napísané číslo faktúry (http://www.porada.sk/faktury#__AUTOKW), druh služby, cena (http://www.porada.sk/cena#__AUTOKW), dátum prijatia platby,.... teda dá sa povedať, že všetky údaje. Neviem všeak, či toto môžem považovať za faktúru a tým si uplatniť DPH. Vie mi niekto poradiť?
martina2006
08.12.14,07:15
Ako ste to vyriešili, ja mám tiež doklad z USA, neviem či to môžem považovať za faktúru, nie je tu IČ DPH dodávateľa, iba naše údaje, suma bez DPH a to je všetko. Ide o nákup služieb, treba samozdaniť, ale ako to dám do KV?
juzek691
08.12.14,08:25
...a Austrália a Amerika je v EÚ, aby to bolo samozdanenie???!!!
martina2006
08.12.14,11:05
podľa par.69 ods.3 zákona o DPH
juzek691
08.12.14,11:12
..ale internet.služby asi nie sú podľa § 15 ods.1?
Mishok
08.12.14,11:26
Vás nezaujíma či majú IČ DPH

vy ste iba povinný samozdaniť.
B1 kontrolného výkazu:
"Identifikačné číslo pre daň dodávateľa" - dodávatelia najmä z krajín mimo EÚ takéto identifikačné číslo jednoducho nevlastnia a teda ani neuvádzajú na dokladoch. V takomto prípade sa tento stĺpec ponechá prázdny.