denkaa1
17.02.14,11:44
Dobrý den, chcem sa Vás milí poraďáci opýtať - manžel ma uzatvorenu zmluvu na dobu urcitu (od 9.11.2010 - 31.12.2011). On však doteraz v danej firme stale pracuje. Dostava vypl.pasky, normalne chodi do prace :), len zmluvu ma uzatvorenu s tymito datumami. Niekde som citala, ze takato zmluva na dobu urcitu moze automaticky prejst na zmluvu neurcitu, ak sa v praci pokracuje...len netreba to mat aj papierovo vysporiadane? myslim co sa tyka buducnosti, napr. odchodu do dochodku...nebudu tie datumy robit nejake problemy, alebo bude to obdobie od 1.1.2012 papierovo vykryte? Dakujem.
veronikasad
17.02.14,11:48
Prever si v soc.poisťovni, či trvá stále dôch.poistenie. K žiadosti o spísanie SD nepotrebuje pracovnú zmluvu, ale evidenčný list dôch.poistenia
denkaa1
17.02.14,11:51
ked pozeram na vypl. pasku, tak je tam strhnute starobne poistenie...moze byt, ze na vypl. paske je strhnute ale do Soc. poistovne nie je odvedene?
kvitekjoz
17.02.14,11:58
ZP v § 71 ods 2 uvadza
Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.
(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.

takze asi tak, najskor kukni do zmluvy a potom sa preventivne spytaj na socialne ci zamestnavatel odvadza odvody. Po skonceni pracovneho pomeru musi ho zamestnavatel odhlasit z SP. takze tam sa dozvies pravdu t.j. bud robi "na cierno" zamestnavatel nic neodvadza alebo pracuje dale aj s odvodami. To ze nema pracovnu zmluvu je problem viac menej zamestnavatela, zamestnanec je na zaklade tohto ustanovenia chraneny, zamestnavatelovi hrozi pokuta za porusenie prac.pravnych predpisov
denkaa1
17.02.14,12:15
dakujem, ako vravim, vypl.pasky dostava za kazdy mesiac, vsetky odvody a dane su strhnute...ale aj tak pre istotu musim poslat manzela do SP, nech si to radsej overi :)
veronikasad
17.02.14,15:15
Je to málo pravdepodobné, ak chceš mať istotu, pošli manžela na register zamestnávatelov vo svojej pobočke. Tebe výpis vydajú len na základe úradne overeného splnomocnenia.
denkaa1
17.02.14,19:56
oki, velmi pekne dakujem, tak ho pekne poslem, nech si to ide zistit :)