nela07
17.02.14,12:45
Ahojte, chcela by som sa poradiť, ktorý kurz je správny pri vyúčtovaní zahraničnej pracovnej cesty. Zamestnanec nedostal preddavok a predložil vyúčtovanie prac. cesty v ČR, v ktorom sú zahrnuté stravné, platba za požičané auto, PHM a dialničná nálepka do tohto auta. Cesta sa uskutočnila 3.2., predložil vyúčtovanie 10.2. a vyplatené mu bude napr. 20.2. Akým kurzom prepočítam stravné:
a) podľa par. 36 ods. 6 zákona o cest. náhradách - platným k 1. dňu v mesiaci v kt. sa uskutočnila prac. cesta, t.j. kurz z 31.1.?
b.) alebo použiť kurz z dňa predchádzajúceho dňu vyplatenia, t.j. preplatená bude 20.2., tak použijem kurz 19.2.?
tictac7
17.02.14,13:03
Treba vychádzať z Internej smernice. Čo tam máš, to treba použiť.
nela07
17.02.14,13:18
na toto smernicu nemám. A ak by som mala, tak sa musím riadiť zákonom. Len neviem, ktorým :)
tictac7
17.02.14,13:22
Ak nemáš smernicu, tak nemáš čo preplácať náhrady. Takže si ju najskôr urob. A urob si ju čo najjednoduchšiu, aby si nemusela všetko prepočítavať - tak si v nej uveď že aj všetky vedľajšie výdavky sa prepočítavajú v zmysle § 36 ods. 6 zákona o CN. To je taký problém?
nela07
17.02.14,13:33
Nie je to problém. Len som potrebovala vedieť, či sa paragraf 36 ods. 6 vzťahuje aj na náhrady, na ktoré neboli poskytnuté preddavky a ktoré sú v mene takej ako stanovuje opatrenie MF. Lebo keď som čítala príspevky ohľadom tejto témy, tak boli názory rôzne. Ďakujem za odpoveď.