sam3
17.02.14,15:39
Sme medzinarodna spolocnost.
Na ekonomickom useku posobi manazerka a 5 uctovnicok.
Manazerka nema "nasu" PZ ale PZ ma uzatvorenu s materskou spolocnostou.
Od marca sa jej zmeni zaradenie - nebude viac manazerkou ale len uctovnickou.
Namiesto zahranicnej manazerky bude prijata nova zam-kyna ktora dostane "nasu" PZ.
Na druhej strane sa bude redukovat pocet pracovnych miest a je naplanovane ze by mala dostat vypoved z nadbytocnosti jedna z tych piatich uctovnicok.
Je to v sulade so zakonom? ze 1.3. nastupi nova manazerka a ku koncu februara dostane z nadbytocnosti vypoved jedna uctovnicka na miesto ktorej pojde byvala zahranicna manazerka (stale bude mat zmluvu s materskou spolocnostou)?
Este jedna otazka. Ak po obdzani vypovede sa stane praceneschopnou a PN bude trvat dlhsie ako vypovedna doba tak PP sa ukonci k poslednemu dnu PNky, vsak?
Dakujem za kazdu radu.
LukyKs
17.02.14,18:20
" zaradenie - nebude viac manazerkou ale len uctovnickou.... bude prijata nova zam-kyna / Na druhej strane je naplanovane ze by mala dostat vypoved z nadbytocnosti jedna z tych piatich uctovnicok "


Má sa to robiť inak = v súlade so ZP :D
sam3
20.02.14,16:31
Snazim sa :)
Ak beriem cisto zmluvy pod hlavickou nasej slovenskej pobocky tak by to vyzeralo nasledovne:
Koniec februara - prepustena uctovnicka z dovodu nadbytocnosti,
zaciatok marca - prijata manazerka na dany usek.

Preto sa trapim s tym, ci mam brat do uvahy zamestnanca, ktory nie je nasim zamestnanacom ale iba je vyslany z materskej spolocnosti k nam na SR.
Lebo ak by som nemala ju co brat do uvahy, tak konam podla vyssie uvedeneho a teda urcite nie protizakonne, nakolko danej uctovnicke nemozem ponuknut miesto manazerky, kde je podmienka prax z manazerskej pozicie min. jeden rok.
Spravne uvazujem, ci niekto nesuhlasi?
Dakujem za kazdu radu.
sam3
24.02.14,18:01
Zamestnankyni pred dorucenim vypovede z nadbytocnosti bola ponuknuta jedna volna pozicia ktora sice je o level nizsie ale je to jedina volna pozicia najblizsia k praci ktoru vykonavala ako uctovnicka.
Ted aky je Vas nazor? Nekoname v rozpore so zakonom aj na zaklade mojho vysvetlenia z predchadzajuceho prispevku?
Dakujem!