Linda Frzonová Laková
17.02.14,18:40
Dobrý deň!
Chcela by som poprosiť o radu- v r.2013 som do 30.11.mala živnosť na SK, kde som aj platila odvody a mala nejaké smiešne príjmy. Od 16.10.som však mala založenú živnosť aj v AT- pracujem tam ako opatrovateľka. Do konca roka 2013 som v AT neplatila žiadne odvody(trvalo dlhšie rozhodnutie, kde tie odvody budem platiť) a potrebovala by som poradiť- (príjem som v AT nemala vyšší ako 11000eur) do slovenského daňového priznania mi stačí uviesť iba príjmy zo slov.živnosti? netreba nikde spomenúť príjem z AT? keďže tam mi povinnosť podať daň.priznanie nevznikla...? Ďakujem veľmi pekne za radu:-)
Anik
17.02.14,17:45
Na SVK zdaňuješ celosvetové príjmy to znamená, že aj príjmy z AT budú súčasťou tvojho DP typ B a v XIV. oddieli máš miesto na osob. záznamy, kde vlastne oddelíš príjmy z AT. Na príjmy z AT použiješ metódu vyňatia čo pre teba znamená , že z príjmu z AT na SVK nezaplatíš daň.
Linda Frzonová Laková
03.03.14,18:49
dakujem krasne za odpoved:-)
no este mam jednu otazku...taky mensi problem...ale to suvisi skor s danovym priznanim v rakusku asi, aj ked je mozne, ze to niekde musim aj v slovenskom spomenut...ide o tie odvody v at...ja som ich za minuly rok zaplatila, ale nie v danom kvartali, ked som mala, ale az v tomtor oku, co mozem podlozit az bankovym vypisom z tohto roku.a teraz neviem, ci mam uviest zaplatene odvody za minuly rok, alebo nie...a o to vacsie potom uvediem za tento rok???alebo ich normalne mozem napisat, ze som ich zaplatila ako keby minuly rok? velmi pekne dakujem!!!!
Anik
03.03.14,18:55
do SVK DP ich nemôžeš dať , že boli zaplatené minulý rok- sú tvojim výdavkom v čase zaplatenie
v AT sa radšej nevyjadrím , aby som ťa nezaviedla