mimol
17.02.14,18:44
kopretinka
17.02.14,17:45
načo zadávaš opakovane tú istú otázku
buchač
17.02.14,17:55
...ponáhľa sa asi ...;)

Lebo je prenasledovaná/ý ....
LukyKs
17.02.14,18:00
Noooooooooooo

Napríklad vlk dlhodobo prenasledoval zajaca = niekoľko rokov
(a nič sa nedialo, dokonca sa všetci na tom smiali)
buchač
17.02.14,18:02
....aj Jerryho prenasledoval Tom ...hehehe...
LukyKs
17.02.14,18:03
Ešte by ma obvinili, že propagujem Emeriku :D :D
lujza.j
17.02.14,18:21
Nebezpečné prenasledovanie (§ 360a)
Nová skutková podstata trestného činu nebezpečného prenasledovania spočíva v dlhodobom prenasledovaní, ktoré je spôsobilé vzbudiť u poškodeného dôvodnú obavu o jeho život alebo zdravie, život alebo zdravie jeho blízkej osoby alebo podstatným spôsobom zhoršiť kvalitu jeho života. Prenasledovaním sa pritom rozumie vyhrážanie sa ublížením na zdraví alebo inou ujmou poškodenému alebo jemu blízkej osobe, vyhľadávanie osobnej blízkosti poškodeného alebo jeho sledovanie, kontaktovanie prostredníctvom tretej osoby alebo elektronickej komunikačnej služby, písomne alebo inak proti vôli poškodeného, zneužitie osobných údajov za účelom získania osobného alebo iného kontaktu, alebo iné obmedzovanie poškodeného v jeho obvyklom spôsobe života. Sankcia dosahuje jeden rok odňatia slobody, resp. šesť mesiacov až tri roky v prípade, ak je trestný čin spáchaný na chránenej osobe, závažnejším spôsobom konania, z osobitného motívu alebo verejne.
Tento trestný čin je zároveň výnimkou zo zásady oficiality, resp. legality (upravenej v § 211 ods. 1 Trestného poriadku), ktorá spočíva v dispozičnom práve poškodeného týkajúcom sa začatia trestného stíhania, resp. pokračovania v trestnom stíhaní, t. j. oprávnenie začať trestné stíhanie a pokračovať v ňom je možné len so súhlasom poškodeného (postačuje súhlas aj jedného poškodeného z viacerých).



...musí byť splnená dôvodná obava.....
misoft
17.02.14,18:32
A to tam na nás ešte kričí ........ ako keby sme hluchí a slepí boli.......
LukyKs
17.02.14,18:46
Ja mám dovodnú obavu, že v tejto forme pýtajúci sa nepochopí tvoju odpoveď
(ak vobec pochopil svoju otázku :D :D )
lujza.j
17.02.14,18:51
ja tiež..ale keby náhodou....:D