Milan Ondrka
17.02.14,20:10
zdravim, dostal som exekutora na vyssiu sumu. Exekucia mi ponukla dohodu mimosudnou cestou. Avsak si furt hovori ak sa nebudem chciet dohodnut mimosudne tak po pozenu dalej. Lenze ja sa chcem dohodnut. Co mi ponukli najprv celu sumu na 1x t.j. cca 2000eur. Ty vole ale ja taky obnos penazi nemam a ani nemam ako ziskat za 3 dni. Tak om umornom presviecani ze sak ja to nemam ako zaplatit jednorazovo a chcem sa dohodnut tak ponukla poslednu moznost a to vo forme 3x splatok t.j. 667€. Ty kokso dalsia absolutne nesplnitelna poziadavka ja ani taky prijem nemam. Je podla zakona mozne ked sa chce clovek dohodnut mimosudnou cestou aby exekucia stanovila vopred take podmienky o ktorych vie ze ich nemoze splnit ? Ja ani tolko nezarabam, nie na tolko ze by som s toho co zarobim fakt mohol vyuzit pravo ochrany svojho zdravia (jedlo, byvanie).
kopretinka
17.02.14,19:30
a ozaj to je exekútor? mimosúdne vymáhajú vymáhačské firmy.
AlzbetV
17.02.14,19:58
No tak to urcite nie je exekutor,pretooze exekutor musi mat poverenie na vykonavanie exekuc, cize to ide cez sud
Milan Ondrka
18.02.14,02:56
no takto dlh mam voci Zuno Bank A.G. a prisiel mi list od Platit sa oplati. Napisal som list banke a este tam aj zavolam, A ako to s tou mimosudnou dohodou moze dat podmienky o ktorych vie ze ich nemozem splnit ? cize take splatky o ktorych ani z daleka nebudem vedet splnit ?
misoft
18.02.14,15:37
Platiť sa oplatí = vymáhačská spoločnosť, takže to bude veľa úsilia. Oni totiž neradi nejaké rozumné splátky - buď všetko naraz, alebo max. 3 splátky.
Tu bolo niečo o nich http://ekonomika.sme.sk/c/6544948/platit-sa-oplati-vymaha-dlhy-nekalymi-praktikami.html
http://www.topky.sk/cl/10/1325440/Platit-sa-oplati--s-r-o---sa-dopusta-agresivnej-obchodnej-praktiky
Milan Ondrka
18.02.14,16:41
neni na to zakon, ktory zabranuje toto ? ja sa chcem dodhodnut na 6 splatkach ale oni nie 3 a ani ziadne logicke argumenty nepomahaju, takze ma uz napada len sa uz to nejaky zakon sa opriet
Chobot
09.03.16,12:08
Príspevok bol nahlásený zadávateľom s nasledovným textom:

"zmazat je tam osobny udaj clanok porusuje ochranu osobnych udajov, na kolko ze tento prispevok po vyhladani mena a priezviska do google na druhej stranke naslo tuto stranku, zmazat alebo to budem riesit sudnou cestou. Pockam 14dni na odstranenie."

A ty si Milan kompletný? O akom osobnom údaji trepeš? A akou súdnou cestou sa vyhrážaš???

Ty sám si sa registroval na Porade pod svojim menom, pod ním si napísal príspevok a potom sa sťažuješ, že niekto zverejňuje osobné údaje? Však ty sám si si ho zverejnil! Navyše meno a priezvisko samotné nie je osobný údaj. Osôb s takým menom môže byť veľa.

Keby si slušne napísal, že si spravil chybu, že si sa registroval pod vlastným menom a požiadal preto o zmazanie témy, možno by sa niektorý moderátor nad tebou zľutoval a vymazal to. Na Porade sa ale príspevky nemažú, pokiaľ na to nie je závažný dôvod, napr. že porušuje Etiketu porady. Takže to tu asi zostane a som zvedavý, akú žalobu a voči komu po 14 dňoch podáš.
dmc
09.03.16,12:50
:):) jaaajjj ...toto je hlaska dna......... ja fakt nemam slov.....inak cital som to zadanie....presne ake zadanie tak ja zadavatel.......taka aj reakcia sam na seba.... clovece............ja predpokladam ze ten exekutor exekuoval povinnemu aj tu cast ktora je zodpovedna za "zdrave premyslanie........sidce kde nic nieje - tazko nieco exekuovat.
arizona
09.03.16,12:52
Akurat som precitala nahlasenie a tiez dumam nad tym, cim sa to autor drzo vyhraza...
terezamaria
09.03.16,13:48
Keď nechce, aby google si pamätal jeho meno a príspevok, tak isto musí vedieť aj to, že nesmie vstúpiť na internet, zvláštna reakcia, akurát to pozerám /nahlásenie/.....
misoft
09.03.16,14:46
Nech si blbeček naštuduje zákon.... a potom by tu netrepal také chobotiny.
Keď sa registroval pod svojim menom - robil to s plným vedomím (a keď nie, tak potom v zatemnení mysle, alebo nejakom inom opojení...:D).

Poviem to po slovensky - Milan vy*er si OKO!
arizona
09.03.16,16:57
A ako maju cudzi ludia vediet,ci je to naozaj meno,alebo iba vymysleny nick? To maju admini vestecke gule? Kazdy dospely clovek je zodpovedny za seba. Mozno sa nakoniec vola Jozko Mrkvicka :D