moniq81
28.03.06,12:40
Čaute poraďáci-múdri to ľudkovia,
mám pár otázok a už teraz ďakujem každému, kto sa vyjadrí.
Opravné daňové priznanie za rok 2004 môžem podať do 31.3.2006 alebo aj potom?
Mám tam zle odpisy, takže musím podať aj opravný výkaz o majetku a záväzkoch a vlastne aj o príjmoch a výdavkoch?
Ak mi po úprave vznikne vyššia daň ako bola pôvodne výčíslená musím ju uhradiť do 31.3.2006 (asi 750,- Sk).
Sú pri opravnom daňovom priznaní nejaké peňažné sankcie?

ĎAkujem:confused:
Tweety
28.03.06,10:54
Čaute poraďáci-múdri to ľudkovia,
mám pár otázok a už teraz ďakujem každému, kto sa vyjadrí.
Opravné daňové priznanie za rok 2004 môžem podať do 31.3.2006 alebo aj potom?
Mám tam zle odpisy, takže musím podať aj opravný výkaz o majetku a záväzkoch a vlastne aj o príjmoch a výdavkoch?
Ak mi po úprave vznikne vyššia daň ako bola pôvodne výčíslená musím ju uhradiť do 31.3.2006 (asi 750,- Sk).
Sú pri opravnom daňovom priznaní nejaké peňažné sankcie?

ĎAkujem:confused: Ak asi správne uviedla rok 2004, poopravím: nie opravné, ale dodatočné DP za rok 2004.
KEJKA
28.03.06,10:56
Za rok 2004 už podávaš len dodatočné a nie opravné DP.
Áno - podáš všetko komplet - termín je myslím do 30 dní po zistení skutočnosti - vyššej daňovej povinnosti. Čiže aj v apríli a neskôr môžeš podať, ale pozor na ten dátum zistenia chyby.

Ak ti nevznikne dodatočná daň, tak DP nemusíš podať, ale môžeš.
Zužu
28.03.06,11:04
Opravné DP za r. 2004 sa mohlo podľa do 31.3.2005. Po tomto období sa podáva dodatočné DP, podáva sa vtedy kedˇsa zistí chyba. Výkazy sa podávajú. Treba odovzdať výpis z DP do poisťovní - zmení sa výška poistného. Keď je vyššia daňová povinnosť , tak sa platia penále.
Morgana
28.03.06,14:02
Čaute poraďáci-múdri to ľudkovia,
mám pár otázok a už teraz ďakujem každému, kto sa vyjadrí.
Opravné daňové priznanie za rok 2004 môžem podať do 31.3.2006 alebo aj potom?
Mám tam zle odpisy, takže musím podať aj opravný výkaz o majetku a záväzkoch a vlastne aj o príjmoch a výdavkoch?
Ak mi po úprave vznikne vyššia daň ako bola pôvodne výčíslená musím ju uhradiť do 31.3.2006 (asi 750,- Sk).
Sú pri opravnom daňovom priznaní nejaké peňažné sankcie?

ĎAkujem:confused:


:eek: Moniq81, tak teraz som normálne zostala vyvalená, ja som tiež dnes zistila, že mám zle odpisy za rok 2004!! Toto je fajna náhoda, nie že by som to niekomu priala ale tak trošku ma to ukľudnilo, že nie som sama čo sa mi občas zadarí nejaká ta chyba... U mňa sa síce jedna o vyššiu čiastku na dani ale tak čo už :mee:
Len dúfam, že hneď ako podáme dodatočné daňové priznanie mi nepríde kontrola... :(
evina
28.03.06,14:17
Paragraf 39 zákona o správe daní a poplatkov:
2/ Ak zistí daňový subjekt, že jeho daňová povinnosť má byť vyššia, ako bola uvedená v daňovom priznaní alebo hlásení alebo správcom dane vyrubená, je povinný predložiť do konca mesiaca nasledujúceho po tomto zistení dodatočné priznanie alebo hlásenie. V rovnakej lehote je dodatočne priznaná daň splatná.