sattelitka
18.02.14,08:25
Čaute, doteraz som neviedla pokladničnú knihu zvlášť, hotovosť som zadávala len do peňažného denníka /hovorím o JÚ/ príde mi to zbytočne zložitejšie a hlavne zdĺhavejšie. A čo sa týka toho kontrolného výkazu, píšu tam, že treba viesť knihu pokladničnú, dá sa to nejako obísť, nestačí, ak sa nahrajú do PD tie kódy na základe ktorých si to ono ťahá do kontrolného výkazu ?
andromeda23
18.02.14,09:04
ja som to zadala len do penazneho dennika, vsetko mi potiahlo do kontrolneho vykazu, tam kde bolo treba
sattelitka
18.02.14,09:18
hej? tak to je super, a bude to tak zrejme aj napr. s úhradou faktúry kde zadáme uhradiť do: peňažného denníka, a nie najskôr do pokladničnej knihy a odtiaľ do PD, že ? Aj toto si skúsila?
mizu24
18.02.14,09:53
podľa tety z MRP je potrebné zadávať do pokladničnej knihy len PHM 80 %, všetko ostatné môže ísť cez peňažný denník
sattelitka
18.02.14,09:57
fakt? tak to je fajnové.....čiže to robím tak ako aj doteraz. A čo tie denné tržby z registrač.pokladne, tiež rovno do PD a to každý deň zvlášť? alebo nejakým súhrnným dokladom?
sattelitka
18.02.14,10:11
teta z MRP zrejme myslela všetko ostatné z toho bločiku, že stačí ak pôjde len cez PD, čiže tých 20%. Nie?