Mirrrka
18.02.14,09:08
Robíte to alebo nie? Zamestnanec podal žiadosť neskoro alebo nekompletnú. Doklady k iným príjmom chce predložiť po termíne. Čo robíte v takýchto prípadoch. Striktne odmietate alebo robíte výnimky? K čomu sa viaže termín 15.2. resp. tento rok 17.2.?
kn-alka
18.02.14,09:10
Vo veľkých firmám to určite nerobia, ale ja áno:
veď práve pre to, že zamestnanci si to sami nevedie poriadne vyplniť, tak im to vlastne robím ja sama.... vlastne soft mi vytlačí žiadosť s predvyplnenými údajmi zamestnanca, ja sa popýtam čo a ako a dám im podpísať.... nečakám na nich.
veronikasad
18.02.14,09:19
Ak chceš byť ústretová k zamestnancom, pozor aby si neurobila zle sebe. Chýbajúce doklady k RZD nesmú byť vystavené po termíne na podanie žiadosti o vykonanie RZD.
evuš
18.02.14,09:19
Ja to robím presne tak ako Jarka... Nemám srdce sa na svojich kolegov, ktorí tomu nerozumejú vykašlať.....proste nedá mi to, hoci je to nad rámec mojich povinností.
Mirrrka
18.02.14,09:20
Ďakujem za odpoveď, s vyplnením pomáham aj ja.

Mne skôr ide o takých, ktorí sa vôbec neozvú. Ja ako zamestnávateľ nemám povinnosť zisťovať či si robia DP sami ale aj tak od začiatku roka píšem maily, upozorňujem, ťahám od nich info či si robia DP sami...a teraz 18.teho sa zrazu zobudia a chcú aby sme im urobili RZD, majú iné príjmy ale nemajú doklady alebo podajú žiadosť s tým, že iné príjmy nemali a zrazu sa po termíne dozviem, že majú x-iných príjmov ale doklady ešte len zháňajú. Mám chuť im povedať nech si DP robia sami keď nie sú schopní prísť a vyplniť so mnou jedno tlačivo.

Ešte by som rada vedela k čomu je viazaný ten termín 15.2.
Llívia
18.02.14,09:27
Do 15.2. treba požiadať o RZD a predložiť potrebné doklady, napr. potvrdenie o príjme z predchádzajúceho prac. pomeru, potvrdenie o príjme manžela/manželky, ak si na neho/na ňu chce uplatniť nezdaniteľnú časť.
Je to podľa § 38 Zákona o dani z príjmov.
prstienok
18.02.14,16:59
presne tak, nesmú byť po termíne, jednej známej dokonca za to daňováci uložili pokutu...