Evka Splendere Maťová
18.02.14,10:15
Nakolko som doma so synom a nemá mi kto s ním byť nechodí do predškolského zariadenia pre nedostatok miesta. Ja som tehotná presnejšie v 25tt, je to vôbec spravodlivé aby toto žiadali odo mňa? Neviem si predstaviť ako tam budem so synom a ešte k tomu s veľkým bruchom. Poradťe prosím, Ďakujem.
Xanti
18.02.14,09:16
Daj sa lekárom vypísať na PN ... na tlačive pre UP, a nebudú od teba požadovať prácu ...
ivka70
18.02.14,09:20
Musis iba v pripade, ze ti taku pracu pridelia.
A skutocne poberas ja davky v hmotnej nudzi?
Evka Splendere Maťová
18.02.14,09:20
a to tlačivo si mám s kadial vypýtať?
Evka Splendere Maťová
18.02.14,09:21
ano mám davky v Hm. nudzi naklko som rozvedena a s tromi detmi.
ivka70
18.02.14,09:26
Ako tehotna mas narok na priplatok k davke v hm. nudzi. Ak si on ziadala, maju informaciu, ze si tehotna a teda je velmi malo pravdepodobne, ze ti nejaku pracu pridelia ...nemaju jej dost.
Xanti
18.02.14,09:32
No to ti dajú na UP sprostredkovateľ.
Evka Splendere Maťová
18.02.14,09:32
o takú dávku som nežiadala ani o nej neviem
ivka70
18.02.14,09:40
Skus si preverit toto, ci nemas narok:
Ochranný príspevok je určený na zabezpečenie osobných výdavkov člena domácnosti, ktorý nemá možnosť zabezpečiť si príjem alebo zvýšiť si príjem vlastnou prácou.
....
c) 13,50 eura mesačne, ak ide o člena domácnosti, ktorý je

1. tehotná žena od začiatku štvrtého mesiaca tehotenstva, ktorá sa zúčastňuje pravidelne raz za mesiac na preventívnych prehliadkach u lekára so špecializáciou v špecializačnom odbore gynekológia a pôrodníctvo; za účasť na preventívnej prehliadke v príslušnom mesiaci sa považuje aj poskytovanie zdravotnej starostlivosti v ústavnej zdravotnej starostlivosti,
.....
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/pomoc-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=363675