Martin T.
18.02.14,10:27
Dobrý deň, asi 3 týždne dozadu začali robotníci prerábať byt 1 poschodie nadomnou. Musím povedať že nočný kľud (6:00-22:00) NEporušujú ale môj kľud teda už áno a som asi krôčik od zbláznenia.
Ty robotníci dokážu vŕtať doslova od 6:30 do 12:00 (potom obed) a od 13:30 do 20:00 (niekedy dlhšie). Ten hluk je naozaj neznesitelný. Tipujem že tam naraz búrajú jednu priečku a s tých ostatných robia ementál.

Asi po týždni som tam šiel a zaklopal,... samozrejme som čakal asi 15 minút kým aspon na 5 sekúnd prestanú aby počuli klopanie. Otvorili mi 2 robotníci. Predstavil som sa a opítal som sa ich že ako dlho byt budu ešte prerábať (vraj ešte minimálne mesiac) a že či by mohli vynechať vŕtanie aspoň do 10:00 hodiny rannej. Vraj nemohli. ("Nočný kľud neporušujeme a robíme len prácu za ktorú sme zaplatený a to v čase akom nám bolo povedané.") Boli asertívny a mali dobrí argument, samorejme že to nieje ich vina, oni len robia svoju robotu. Tak som si vypítal kontakt na maiteľa resp. kto ich platí. Povedali že sú živnostníci a kontakt na svojho objednávatela mi dať nemôžu lebo si to neželá. Tak som sa otočil a odišiel, no čo mi iné ostávalo. Neskôr som si všymol že sa tam ty robotníci striedajú aby mohli systematicky terorizovať životy ľudí po celý deň (6:00-22:00) a možno aj preto lebo to chcel mať maitel čo najskôr hotové.
Jednoducho, z robotníci v tom mali jasno a diskusia nebola v demoličnom pláne.
Verte mi, nie som zarytý zakomplexovaný sused ktorému všetko vadí a špehuje ľudí z okna. Som mladý človek ktorý pracuje doma a často krát aj trochu dlhšie do noci (3:00) nakoľko cez deň mám občas v meste vybavovačky ktoré sa nedajú predpovedať a keď sa vyskytnú tak ich treba riešiť akútne, preto pracujem dlho do noci (To len keby nahodou niekoho napadlo mi poradiť spať od tej 22:00-6:00).

Teraz mi povedzte, čo mám robiť ? Už ku mne ani nemôže prísť priateľka aby sme si spravili romantický večer a to nehovorím o ráne. Jednoducho ja chapem že niekto chce prerobiť byt ale toto je systematicky teror preboha. To na to neexistuju nejaké predpisi alebo časove obmedzenie na takto tažký hluk. JA nemôžem pracovať ani žiť. Už som si z kaviarne cez ulicu spravil pracovňu.

Nejaké nápady? Som pomerne zúfalý !!
buchač
18.02.14,09:54
Majiteľ bytu sa dá zistiť ...s telefonickým kontaktom to bude horšie .

Nápady ???....Vydržať - iné neostáva .
Ak dodržuje VZN , domový poriadok a iné náležitosti , tak smola - nepomôžeš si .
Ak nemá povolenie na prestavbu , môžeš ho jednoducho udať . Ale to bude iba na dve veci - na nič a na trt .

Aj keď sa s majiteľom prípadne stretneš a pohovoríš , nič nedocieliš .
Skôr bud rád , že to chce mať čím skôr za sebou .

Ono by to rozčúlilo každého ( poznám - čiže aj mňa ) , no vezmi , že sú magori , ktorí v pohode cez Vianoce alebo počas víkendu sa realizujú .

V konečnom dôsledku možno aj Ty raz budeš robiť nejaké práce v byte ...
Možno sa príde onen majiteľ sťažovať , že mu detičky nevedia po obede spinkať...a vtedy príde tá pravá chvíľa ( deti sú v tom nevinne ) , vtedy by som mu to spočítal - a riadne !
ivka70
18.02.14,10:05
Vydrzat.
Na mesiac sa odstahovat cez den niekam inam .... k priatelom, pribuznym, do kniznice a pracovat odtial.
Na romanticky vecer ist k priatelke.
Nie je to systematicky teror, dokonca ten majitel sa snazi to urobit co najrychlejsie ....
erik555
18.02.14,10:15
no neviem.... clovek asi vydrzi skor kratsi hluk aj ked pri viacerych dnoch.
Chobot
18.02.14,10:15
"Verte mi, nie som zarytý zakomplexovaný sused ktorému všetko vadí"

Ver, že asi budeš netolerantný sused, ktorému všetko vadí. Poznám takých, na poschodí máme tiež takú, vadí jej každý hluk od suseda.

Bývaš v paneláku, tak si musel rátať s tým, že to nebude nebeské ticho. Za 3 týždne sa nedá kompletne zrekonštruovať byt, trvá to dlhšie (my sme ho robili asi 2 mesiace). hlučné sú najmä búracie práce, ale tebe už vadí asi akýkoľvek hluk, ktorý vyjde z toho bytu.

Bohužiaľ, musíš to strpieť. Rekonštrukciou nič neporušujú. Ak to nemôžeš počúvať, existujú štuple do uší.
Martin T.
18.02.14,10:23
Ja z nikým nechcem viesť vojnu, mam naozaj lepšie veci na práci. Ja som rad že to chce mať skoro za sebou,.. a tiež sa dokažem vžiť do jeho kože že proste chce prerobiť byt. JA som chcel len požiadať o to aby rano počkali aspoň do tej 9-10 tej. Ja som zvyknuty takto spávať už roky, moj bioritmus sa nepretoči hore nohami len pretože niekomu preplo z vŕtačkou. Cítim sa hrozne už niekolko týždnov, neda sa mi poraidne na nič sustrediť. Idem asi do hotela na par dni. JA naozaj nemôzem behať s kaviarne a naspať každých 5 min keď potrebujem nejaký papier z mojej pracovne. Som dosť pracovne vytažený človek.

Ako by sa dal vyzistit ten maitel pretože robotnici odmietaju mi dať na neho kontakt alebo meno a to vraj na jeho vlastnu žiadosť. Jak ma mteda toho fantomasa vypátrať. Aspoň sa s nim skusim porozpravať. Nemyslim ze chcem tak vela.

Ďakujem za odpoveď.
buchač
18.02.14,10:26
Meno majiteľa zistíš cez https://www.katasterportal.sk/kapor/

Ten kontakt ( ako som spomenul ) je už niečo iné ...
Martin T.
18.02.14,10:29
Neverim tomu že tak dlho a tak intenzivne niekto preraba 2 izbovy byt a to podotikam že robia 12 hodin denne. Aj som sa rozprával so strýkom ktory ma stavebnú firmu a povedal mi že aj keby vyburavali všetky priečky a znova stavali tak v 2 izbovom byte pri takom pracovnom tempe nemaju co z mechanickou pilou na steny robiť za 2 max 3 tyzdne (to aj z opatovnym postavenim priečok). A oni uz tu LEN DEMOLUJU 3 tyzdne. Mozno mi uz s toh oceleho začina šibať ale ja mam pocit že som sa ja a ostatny susedia dostal do bojovej linie 2 ludi a ze ten hluk je cieleny no nie na mna. Snaď uz nebluznim a toto je naozaj len moja konspiracna teoria. Este mesiac a predavam byt.
Martin T.
18.02.14,10:34
Tak to sa velmi milite, vedla mna tu maju male dieta ktore vrieska kazdu hodinu, a nalavo odomna ma mlady par ostre argumentativne debati minimalne 3x do tyzdna a v zivote som nepovedal ani slovo !!! Tak ma nesúdtte ked ma nepoznáte. Mne nevadí hluk, mne nevadí ze niekto kladivom zatlka kachličky, vy si to sakra neviete predstaviť čo to je keĎ mechanicka pila reže priečky. Postavim pohar z vodou na stol a on sa trasie, tak zle to je. NErobte zo mna precitliveleho suseda z telenoveli. Ano už som pomerne podráždený a vystresovaný lebo som sa nevyspal ani nepamatám.
Martin T.
18.02.14,10:43
A mimochodom,.. oni nič nerekonštruujú. Zatial sa tam koná len čistá demolácia a to som videl aj na vlastné oči ked som tam bol,.. za vyšše 3 týždne zatial iba demolovali aj ked nechapem čo pretože tam ani tolko priečok nieje, nerozumiem tomu. Majte ma za precitliveleho blázna ale hento niekto robi naschvál a nejak aj tuším že komu. A mi ostatný máme asi smolu.
Martin T.
18.02.14,10:44
Ako zistim či má stavebné povolenie, na messkom urade ? Stačí mi na to adresa a Meno maitela s toho katastra ?
lujza.j
18.02.14,10:46
....verím, že je to nepríjemné!!...každý sme si zažili...niektorí strále zažívajú.... aj v inom susedskom spolunažívaní.......treba to nejak prežiť....budú to mať hotovo...budeš mať klídek....len ty si už teraz taký vyšpikovaný ...silno nasrrrdený-alergický, že si to sám sťažuješ....ver mi aj horšie môže byť....
buchač
18.02.14,10:47
Jááááj ....šak si pracujúci jedinec ...

Nechcem poddžubovať , ale čo tak trochu pohnúť filipom ???
Martin T.
18.02.14,11:07
som si vedomi že vždy može byť aj horšie a že niesom jediny kto to zažíva, to je všetko v poriadku ale mna to velmi silno ovplivnuje, som človek ktorý pracuje aj dosť s ludmi a od toho aj zavisi moje živobiťie a ked ja sa neviem vyspať už 3 týždne tak ma to zasahuje už nie len po psychickej stránke,... rpeto hladam sposoby ako s tym neičo spraviť...
lujza.j
18.02.14,11:14
...tak potom jedine...ísť niekam...na tú dobu...
erik555
18.02.14,11:18
to je panelovy dom? Majitel ti nedoniesol, ako priamemu susedovi s jeho bytom, podpisat nejake papiere zo stavebneho povolenia, ze ake prace sa tam idu prevadzat? Bolo by dobre zistit, ci dodrzal stavebne povolenie a ci nieco nebura nad ramec povolenia!!!
arizona
18.02.14,11:50
Byvas v cinziaku,ine ti nezostava,jedine to vydrzat,alebo najst nejake docasne riesenie, ze by si to hlucne obdobie "prezil" niekde inde, napr. u priatelky, ci u rodicov.

Ale...teraz preraba jeden sused, onedlho bude druhy. To je na starsich cinziakoch bezne. Tak ako to vadi tebe, urcite to vadi aj ostatnym,ten hluk sa neda udrzat.
Ak sa nemozes skontaktovat s majitelom,skus mu nechat v schranke listok s prosbou,aby trochu majstrov upozornil,mozno to pomoze.

Hluk je na ludsky organizmus skodlivy.
Niektori ludia ho znasaju lepsie, niektori horsie...
Ak mas taku pracu, ze potrebujes aj cez den dospat,nemozes ani neskor ratat s kludom, lebo vsetci naokolo sa ti nebudu prisposobovat. Takze porozmyslaj radsej do buducna nad byvanim vo vlastnom dome na sirokom pozemku, kde budes mat vlastny kludik.
misoft
18.02.14,13:50
No to by si sa čudoval - ja mám pravidelný hluk už 6 týždňov. Je to vo vedľajšom vchode, ale byt je "prilepený" k môjmu. A nielen Po-PI, ale aj SO+NE! A začiatok? 7:00, koniec 21:00. A čo môžem urobiť? Nič. Len nadávať, pi**vať, telku hlasnejšie pustiť.....