willma
28.03.06,11:45
Po príspevkoch a skúsenostiach ostatných poraďákov, by som chcela spoň takto vyjadriť spokojnosť s vybavovaním na DÚ. Odhliadnuc od toho, že deň predtým ma z BA II poslali na BA VI, tak som sa na VI stretla už pri telefonickom kontakte a cca o dve hodinky aj osobne s veľmi príjemnou a ochotnou pracovníčkou DÚ, vybavená som bola za približne 10 minút aj s vyhotovením viacerých potvrdení, ktoré som potrebovala a samozrejme aj s uistením, že hoci prenajímam byt od začiatku roka 2005 stačí mi túto skutočnosť uviesť až prostredníctvom DP za príslušné zdaňovacie obdobie. (Jednalo sa o DP FO B). Takže to mám pre tento rok z krku a s počudovaním aj bez dlhého čakania a zbytočnej nervozity aj keď sú už len necelé 4 dni do konca tohto kolotoča.:p :p :p
emily
28.03.06,09:51
V Prešove na DÚ II. je to podobné. DP preberajú každý deň, takže to ide bez nervozity.
bibo99
28.03.06,15:23
že hoci prenajímam byt od začiatku roka 2005 stačí mi túto skutočnosť uviesť až prostredníctvom DP za príslušné zdaňovacie obdobie. (Jednalo sa o DP FO B).

Ak som dobre pochopil znamena to, ze pracovnicka DU nevyzadovala registracnu ani nijaku oznamovaciu povinnost v zmysle tusim § 31 Zákona o sprave dani...???
Tu na porade som cital nazory jednoznacne za ako aj proti, aby sa obcan nepodnikatel, ktory prenajima nehnutelnost registroval na DU.
willma
29.03.06,11:22
:p NIE a ešte raz NIE (nechcelo ma to pustiť lďalej len s jedným slovíčkom):p :p
bibo99
29.03.06,11:30
Ja som dnes volal na Danovy urad v B. Bystrici a na registracnom oddeleni som dostal takuto odpoved:
Ak sa jedna o pravidelny a dlhodoby prenajom tak je registracia potrebna
Ak sa jedna o nahodile prenajimanie tak potom registracia ani nijaka oznamovacia povinnost nie je nutna.
laudvili
23.04.06,15:07
Ahojte poraďáci!
Ja mám zatiaľ dobré skúsenosti s DÚ / bez daň.kontroly/.Pokiaľ ide o registráciu bolo mi povadané,že aj pri pravidelných príjmoch z prenajímania ,ak nie som platca DPH nemusím sa registrovať.