Hortenza
18.02.14,10:32
Ahojte, nakolko potrebujeme 12 dveri do celeho domu, uvazujeme (kvoli cene) o foliovanych dverach, ale co som citala, vhodnejsie su laminatove, dyhovane atd... len to je zas drahsie... Myslite, ze stacia do domu aj tie lacne foliovane? Su uplne ze lahko "poskoditelne", ci je to len tah na zakaznikov, aby kupovali tie drahsie?

A dalej co oblozkove zarubne? Tie sa tiez delia, alebo su vyrabane vsetky z rovnakeho materialu?

Ze by som napr. kupila laminatove oblozky a dala foliovane dvere... nech su oblozky kvalitnejsie a dvere sa po pripadnom zniceni lahko vymenia...

Dakujem
pepa78
18.02.14,10:14
Jasne, že stačia..nič sa im nestane...choď do toho na čo máš :) Pekný deň tiež mám fóliované a sú nádherné :)
lujza.j
18.02.14,11:12
chandler
18.02.14,12:48
je to len tah na zakaznikov :) foliovane su uplne v poriadku. do domu mozu byt. drahsie dvere su kvalitnejsie aj krajsie, ale ked na to nemas tak kludne mozes kupit foliovane a netreba sa bat ze nic nevydrzia.
kix
20.02.14,10:47
Závisí, ako sa k tým dverám budete správať :) Nepriateľmi dverí sú malé deti, psy a prenášanie predmetov typu sušiak na bielizeň pri polootvorených dverách :)

Laminované majú odolnejší povrch. Ale pre bežné používanie postačuje aj fólia. Možno by si trebalo dať pozor na kvalitu fólie. Sú odolnejšie a menej odolné.
lapejko
22.02.14,17:46
sú určite menej odolné, materiál zárubní je rovnaký, MDF alebo drevotrieska, dvere sú ľahké voštinové, v lamináte a dýhe môžu byť plná drevotrieska, potom lepšie zvukovo izolujú. Dodatočná výmena zárubní nie je veľký problém, poškodí sa iba obložka nie stena.
kix
22.02.14,23:50
drevotrieskové sú veru ťažšie ako voštinové, viac sa natrápia pri ich otváraní a zatváraní, i premazávaní, a keď tresnú, tak to bude big bang :)
lapejko
23.02.14,06:14
zatvárajú sa práveže veľmi ľahko lebo majú lepšiu zotrvačnosť, buchnutie o tesnenie nie je vôbec dramatické a mazanie sa nekoná, pánty majú plastové vožky...
kix
23.02.14,08:51
Potom si dajme rovno kovové, budú sa zatvárať samé zotrvačnosťou :) . No ja s tým nesúhlasím. Na tú zotrvačnosť treba vyvinúť silu, tj. na rozbehnutie dverí. A tá musí byť tým väčšia, čím sú dvere ťažšie. Takisto pri zastavovaní dverí (po otvorení ich nenecháme naraziť do steny) tá zotrvačnosť je skôr na škodu.

To tesnenie je užitočná vec. Nie vždy je, ale určite ho treba, zvyšuje sa výrazne komfort.