snehulka24
18.02.14,12:57
Potrebovala by som poradit, ako sa da predlzit a presmerovat kabel pre stropne svietidlo co najefektivnejsie. Problem je v tom, ze vyvod kablov nie je nad jedalenskym stolom v strede ako by sme potrebovali. Stol musime osvetlit, ale nevieme najst peknu a esteticku krytku na cokoladku. Zatial nas napada riesenie vysekania kablov do panelu (ale kedze su kratke a nedociahnu priamo na pozadovane miesto, tak neviem) alebo zavesit lampu proste tam kde sa da a pomocou bielej listy schovat kabel a potiahnut ho nad stred stola a odtial by lampa svietila. Moze mi niekto poradit, ako sa da tato situacia co najlepsie riesit? Dakujem vopred.
misoft
18.02.14,13:44
Toto upevnite na miesto pôvodného vývodu

http://www.smart.sk/galeria/1_180022/abb-swing-krabica-pristrojova-pre-dvojnasobne-zasuvky-biela-5914-0029-b1-small_product.jpg

v nej napojte ďalší kábel na nové miesto a zakryjete to

http://www.cbelektro.sk/obchod_homedir/data/787/obrazky/kopos/LO35.jpg
Ak dáte všetko biele, nik si to ani nevšimne.
Chobot
18.02.14,14:35
Alebo potom pracnejšie riešenie - uhlovou brúskou a diamantovým kotúčom vyrezať v strope drážku od pôvodného kábla až nad stôl a do neho zapustiť kábel. Nebude ho vôbec vidno. Pôvodný vývod kábla môžeš zväčšiť príklepovou vŕtačkou a zapustiť tak inštalačnú krabicu, v ktorej napojíš káble.

Z rezania budeš mať ale toľko prachu a bordelu, že týždeň budeš upratovať byt. Viem z vlastnej skúsenosti.
misoft
18.02.14,14:40
:D preto som zavrhol drážkovanie.
snehulka24
19.02.14,09:19
Dakujem za radu - kde by som mohla kupit tu prvu krabicku? Uz som skusala Hornbach.
snehulka24
19.02.14,09:20
No, aj to som zvazovala - ale ked sa mi podari kupit peknu a vzhladnu krabicku, zrejme dam prednost prvemu rieseniu. Dakujem za radu.
misoft
19.02.14,16:20
Kdekoľvek, kde sa predáva elektroinštalácia. Je to rozvodná krabica. Pýtajte si rozvodnú krabicu na stenu s krytom. Je viacero typov - nech ukážu všetky, bude stačiť s výškou do 4-6cm. Rozmery sú cca 8x8 cm. A potom stačí pýtať inštalačné lišty pre el. rozvod. Tiež viacero druhov, rôznych šírom i výšok. Myslím, že max. dĺžka takej lišty je cca 2m, dá sa rezať na potrebnú dĺžku.
snehulka24
21.03.14,13:58
Dakujem velmi pekne za upresnenie.