Robi684
18.02.14,13:37
Dobrý deň.
Včera som spravil skúšky z autoškoly v BB ale nedostal som žiadny papier. Ja som z VK a som zvedavý, či môžem ísť len tak do VK s občianskym aby mi spravili vodičák alebo musím ísť do BB po žiadosť a všetko alebo to už funguje elektronicky. A keď som spravil skúšky, na ktorý deň môžem ísť vybaviť vodičák, lebo mne sa zdá. že treba 1-2 dni počkať. Dopredu ďakujem.
viktorviktor
18.02.14,20:18
Po úspešnom vykonaní záverečných skúšok si žiadosť o vydanie vodičského preukazu môžeš podať už na druhý deň /záleží od rýchlosti spojenia :-)/ na príslušnom dopravnom inšpektoráte podľa miesta trvalého bydliska alebo na dopravnom inšpektoráte podľa sídla autoškoly, musíš mať pri sebe občiansky preukaz a 6,5 € kolok. Príde ti SMS správa z dopravného inšpektorátu, že tvoj vodičský preukaz je hotový a môžeš si ho prísť prevziať v stránkových hodinách.
Skutočnosť, že si úspešne zložil skúšku v autoškole a splnil podmienky pre vydanie vodičského preukazu, je už zaznamenaná v elektronickom systéme – v karte vodiča. žiadosť vypíše pracovníčka za okienkom.
Priamo pri podaní žiadosti ťa odfotografujú.
Pokiaľ si skúšku vykonal pred dovŕšením veku 18 rokov , o vydanie žiada zákonný zástupca

/na stránkach ministerstva ešte spia hlbokým zimným spánkom, alebo po dobrej op...., podľa nich je potrebné napr, priniesť fotografiu/
Robi684
18.02.14,21:31
Díky moc. ;)