štefánko
28.03.06,13:01
Som SZČO. Vediem JU. Na výkon živnosti využívam rodinný PC, ktorý nemám v majetku živnosti. Potrebujem pre živnosť aktivovať internet. Môžem aktiváciu internetu, modem a mesačné faktúry za internet potom brať ako daňový náklad?
Tweety
28.03.06,11:09
Som SZČO. Vediem JU. Na výkon živnosti využívam rodinný PC, ktorý nemám v majetku živnosti. Potrebujem pre živnosť aktivovať internet. Môžem aktiváciu internetu, modem a mesačné faktúry za internet potom brať ako daňový náklad?
Dala by som PC do majetku, pretože internet bez PC by bol nanič.
duficek
28.03.06,11:27
Tiez som vlozil PC do majetku, kedze sa jednalo o starsie PC a nechcelo sa mi prplat s odpismi, dal som to ako osobny vklad v nulovej hodnote, len aby to figurovalo v majetku.
ajobs
28.03.06,20:40
Ťažko by sa obhajovalo v daňových nákladoch používanie internetu bez PC (resp. na súkromnom PC).
ZuzanaA
29.03.06,06:26
Ak daňovník má sídlo podnikania doma, má PC v majetku firmy a internet na domácej linke, môže si tento poplatok za internet dať do výdavkov? Ak aj nie celý, tak dákym percentom?
duficek
29.03.06,08:04
domacu linku si tiez dava do nakladov? dava z toho nejake percento na osobnu spotrebu?
osobne by som ten internet dal asi na 50/50, 8h pracovne, 8h sukromne a 8h v noci sa spi (aj ked vela ludi chatuje :))
ZuzanaA
29.03.06,11:17
Nedával si domácu linku do nákladov. Chcel len ten internet, myslím, že by sa to dalo obhájiť, lebo pred začatím podnikania internet doma nemal.
duficek
29.03.06,12:01
ale predpokladam, ze ten internet nebude pouzivat iba na podnikanie, hlavne ked je "doma". ja by som "pausal" na ten internet dal minimalne 50/50 pre pokoj v dusi....ale sama sa musis rozhodnut, kolko z toho internetu vyuzijes na osobnu potrebu, resp. ako si to obhajis pri danovej kontrole....
ZuzanaA
29.03.06,12:08
Veď hej preto sa pýtam, ja som dala 50/50. Tak hádam to bude v pohode.