duriac
18.02.14,14:41
Dobrý deň,

chcel by som sa informovať, zaregistroval som nového zamestnanca do Sociálnej poisťovne vyplnením Registračného listu FO elektronicky na stránke Sociálnej poisťovne (mám ho už akceptovaný) a taktiež som odniesol do VšZP písomné Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné ZP. Je to môj tretí zamestnanec. Prosím je potrebné z mojej strany ako zamestnávateľa ešte niečo urobiť, oznámiť..? Napr. elektronická komunikácia so ZP? Ďakujem za odpoveď.
kn-alka
18.02.14,13:45
áno, presne to - so ZP uzavrieť dohodu o el.komunkácii, aj do ZP budeš musieť posielať elektronicky, nakoľko vo výkaze ani nebudeš mať miesto na 3 zamestnancov.

A ešte poslať prihlášku do RTVS a platiť mesačne 4,64€ - ak máš tých 3 zamestnancov na trvalý pomer - dohody sa tam nepočítajú.

https://www.uhrady.rtvs.sk/rtvs/?__id=mmFHlavni.RightsAdapter.aaSetFilterPO&_sid=1kPW1jAJSN4mIDVC&_fs=N&_ts=41688%2C3394865162
mondes
18.02.14,14:13
Do RTVS??? To počujem prvýkrát. Čo má so zamestnancami spoločné RTVS?
Dada
18.02.14,17:33
Prečítaj si priložený link a tam zistíš, že čo má počet zamestnancov spoločné s RTVS :-))))
duriac
19.02.14,07:17
do koľkých dní musím so ZP uzavrieť dohodu o elektronickej komunikácii prosím? Do SP nie je potrebné odniesť RLFO aj v písomnej podobe, stačí elektronicky? Prosím link na konci mi nejde zobraziť, čo obnáša prihláška do RTVS? Mám jedného zamestnanca na plný úväzok, 2 na skrátený. Ďakujem
kn-alka
19.02.14,07:33
nevadí, že len na skrátený, nepočítajú sa len dohodári. takže ak már 3 zamestnancov v pracovnom pomere (nie dohodárov) tak máš povinnosť odvádzať 4,64 € do RTVS, takisto najprv podať prihlásku. Mne ten link funguje, skús len www.uhrady.rtvs.sk a hľadaj. Majú tam aj tlačivá
kn-alka
19.02.14,07:34
mondes - každý zamestnávateľ, ktorý zamestnáva 3 a viac zamestnancov, musí platiť poplatok RTVS
duriac
19.02.14,07:38
prosím ešte odpoveď na otázku: o koľkých dní musím so ZP uzavrieť dohodu o elektronickej komunikácii prosím? Do SP nie je potrebné odniesť RLFO aj v písomnej podobe, stačí elektronicky?

a ako účtovať poplatok do RTVS v jednoduchom účtovníctve prosím?
kn-alka
19.02.14,07:49
s tou dohodou neviem presne - proste aby ste prvý výkaz za mzdy už mohli poslať elektronicky (priznávam, že s Dôverou som mala komunikačné problémy a dohoda bola uzavretá až o 3 mesiace a potom som posielala 3 výkazy naraz. Do SP, ak už máte el.prístup tak posielate elektronicky. účtovanie RTVS v JÚ - ja dávam do ostatné
duriac
19.02.14,07:52
ja mám 3 zamestnancov, doteraz som výkazy odovzdával len písomne, neviem či pri 3. zamestnancovi mi vzniká už povinnosť elektronickej komunikácie. Je potrebné im odovzdať aj niečo iné ako Oznámenie zamestnávateľa o poistencoch pri zmene platiteľa poistného na verejné ZP - prihláška.
kn-alka
19.02.14,07:53
MUSÍŠ elektronicky - do ZP sa ti na výkaz nezmestia 3 zamestnanci, prihláška je v poriadku, ale musíš si zriadiť el.prístup a výkazy už posielaš len elektronicky
wirgi
19.02.14,07:55
Ja účtujem poplatok RTVS do ostatné. A tú dohodu o el. komunikácií si uzatvor čím skôr, potrebuješ aj žiadosť na podpisový certifikát , aby ste mohli posielať mesačné výkazy elektronicky