Lili 12
18.02.14,15:28
Mila123
18.02.14,14:28
koľko má mesiacov? rokov? plemeno? býva v dome? byte? vo dvore?
asedma
18.02.14,14:36
Majus.K
18.02.14,19:27
V prvom rade zisti preco steka. Najskor to bude separacna uzkost a/alebo nuda. Predcodchodom poriadne vyvencit, unavit, potom dat hracku, spikovu kost, obmedzit priestor na pohyb po byte (na jednu miestnost, na klietku). Nepises co je to za psa, vek, plemeno, akym aktivitam sa venujte, ci je v ostatnych situaciach ovladatelny... potom budeme vediet viac
Robi684
18.02.14,21:57
Skús ho nejako zabaviť, aby sa nenudil ak je doma sám. Napr. nejakú hračku. Keď si zvykne druhú. Po čase si zvykne na to že je ticho a nebude štekať. Mne to pomohlo. Veľa šťastia. ;)
korela
19.02.14,08:07
Môj pes nemá žiadne hračky, nejavil o ne nikdy záujem. Síce nešteká ak je sám doma, ale aby sa o samote nenudil, vďaka širokým parapetom má na nich umiestnený vankúšik v obliečke (hygienické) a sleduje ulicu. To je pre neho najväčšia zábava. Urobila som mu prístup na okno, dolu zoskočí. Takto nám ohlasuje v našej prítomnosti každého, kto sa dlhšie pomotá pred plotom, bránke.
Nijako sme ho necvičili, odchádzali sme od neho do práce ako každý iný.
Možno ak mu vytvoríte nejaké miesto pri okne (stolík), bude vás vyčakávať a mať pocit, že má niečo pod kontrolou.
Kvaka
19.02.14,08:28
Ako dlho máš psa? Aký je starý? Aká rasa?
simon7
27.02.14,07:15
Tak vo všeobecnosti psy štekajú a bohužiaľ to ho nikdy neodnaučíš, dá sa to len zmierniť. Ako už bolo spomínané zistiť prečo šteká a odpútavať pozornosť. Naučiť ho na povel, aby prestal, keď prestane dať mu nejakú maškrtu aby vedel, že niečo spravil dobre
alaya1
27.02.14,07:22
Ak je pes socializovany od steniatkovskeho veku, nebude stekat pocas nepritomnosti majitela. Zial, psov si kupuju ludia, ktori o potrebach psa nemaju ani paru, a potom to takto vyzera. Najskor by sa mal majitel naucit vlastnit psa a potom ho kupovat. Pes je ucenlivy tvor, nauci sa socializacii bez problemov, len treba vediet, ako a kedy zacat.
kopretinka
27.02.14,07:34
môj prvý pes neštekal,lebo som ho naučila,že štekať nemá.Môj druhý pes šteká a demoluje,lebo som nebola vo výcviku dôrazná a mala som možnosť dať ho do "škôlky" kým sme v práci.Inak poslúcha všetky príkazy,je milý,dobrý,poslušný,venčený 6xdenne,ani neviem,že je doma,tak je potichu.
Takže....? nie je socializovaný?
alaya1
27.02.14,07:52
Nebola si dosledna v socializacii pobytu osamote, ked steka, ked nie si doma, nepisala som o stekani vseobecne.
kopretinka
27.02.14,07:56
ja tomu hovorím výcvik.......
alaya1
27.02.14,08:02
da sa to aj tak nazvat, ci vycvik poslusnosti, ci socializacia v neznanom prostredi. :)
psia mama
04.03.14,21:32
skus mu pustit telku alebo radio mozno sa citi opusteny.
Lusssy
04.03.14,21:43
náš pes to robil tiež a nakoniec sme zistili, že ho sused, čo nemá rád psy chodí provokovať... potom už nechodil ale zakaždým keď prešiel okolo nášho bytu, psa išiel šľak trafiť, stále štekal a vrčal až kým nevyšiel von z paneláku... ale poznám dobrého psieho psychológa - cvičiteľa, daj si do google chajati
kopretinka
04.03.14,21:44
Lily zadala otázku a viac sa tu neukázala,kto vie,či ešte vôbec má toho psa.......