martina0
18.02.14,16:41
A hlavne ide o to, že sa mi už dlhšiu dobu nedarí zamestnať. A nebaví ma už stále len čakať či predsa len niečo príde. Preto začínam rozmýšľať nad vlastným podnikaním.
buchač
18.02.14,15:46
Nik Ti neporadí ...ono sa to ani vopred nedá .

Nevraviac už aj o tom , že veľmi málo infa :
- kde - lokalita
- aký sortiment - detský , ženský , mužský
- vlastné priestory alebo nie ...
.......viacero údajov chýba
Ice dive
18.02.14,15:46
investovať sa oplatí do každej činnosti, ktorá zhodnotí peniaze lepšie ako v banke... ťažko takto odpovedať, či sa to oplatí alebo nie... aká je súčasná analýza trhu kde má byť obchod umiestnený? koľko obyvateľov aká je cieľová skupina, aké oblečenie predáva konkurencia... a pod...
martina0
18.02.14,15:55
ide o obec kde je približne 2 000 obyv., sortiment by bol ženský, priestory by som si prenajala, a chcela by som si oblečenie kupovať cez internet
lujza.j
18.02.14,16:13
...keby som ja niekedy...jedine sekáč
martina0
18.02.14,16:19
ide o obec kde je približne 2 000 obyv., sortiment by bol ženský, pre mladé ženy, viem ze v okolí nie je nič podobné, sú tam sice obchody ale skôr také ako napr. tzv čínske, vsetko nakope, a to sa mi nepáči, ( velakrát ma odrádza v obchodoch, že je všetko natesno povešané a človeku sa v tom nechce preberať a take by som to nemala) priestory by som si prenajala, a chcela by som si oblečenie kupovať cez internet
Ice dive
18.02.14,17:24
počet obyvateľov je síce ukazovateľ, avšak... koľko z tých 2000 je tých mladých žien... ak sú mladé tak študujú alebo pracujú, t.j. cestujú do najbližšieho väčšieho mesta... aké sú možnosti tam... cca kedy chodia domov... darmo budeš mať obchod otvorený od 10 - 16 ak väčšina týchto žien príde najbližším vlakom o 17 00 z práce... a nakupovať na internete??? hmmm no neviem väčšina žien ide do obchodu, že si chce veci vyskúšať... t.j. musíš to mať na predajni.... a neviem či na internete nájdeš najideálnejšie ceny... keďže tieto sú už nastavené pre konečného zákazníka.....
Filip Glasa
18.02.14,17:37
Väčšina maloobchodov s textilom živorí pri nezaujímavých ziskoch. Prípadne v strate.
V rozumných ziskoch je ich len málo. Tržby skôr klesajú - hlavne v takýchto malých obchodíkoch.Tržby rastú prevažne len maloobchodným sieťam, ktoré otvorením novej pobočky zvýšia tržby. Ale v jednotlivých prevádzkach ani nie.
A vieš komu ukroja tie novo-otvárané pobočky sietí zo zákazníkov aj z tržieb? No tým maličkým obchodníkom aký si chceš otvoriť ty.
arizona
18.02.14,18:20
Sekac na dedine nema velku perspektivu. Tam sa vsetci poznaju a radsej kupia u cinancov,ako v sekaci...to je velka hanba na dedine.
lujza.j
18.02.14,18:32
viem....myslela som to všeobecne...len v sekáči kupim kvalitnejšie obnosené ako nové u čínana...
ja by som do toho nešla..ani na dedine ani v meste...
arizona
18.02.14,18:42
ja ani u cinana,ani v sekaci. Ja radsej cez katalogovy predaj.Rada vyberam z pohodlia domova .-)
lujza.j
18.02.14,18:52
ja boty iba z netu...sekáč je pre mňa adrenalín:D
Mila123
18.02.14,19:02
nechýba ti tam nula....iba 2000 ľudí? zabudni, krach ti bude za chvíľku dýchať na krk......
korela
19.02.14,08:36
v ba je iba jeden, čo nepáchne. mne z tej vône či smradu prichádza zle, nemôžem tam vkročiť. ten jeden sa vôbec celkovo líši od ostatných. aj vizuálom, pohodlím v kabínkach.
po revolúcii som jeden takýto obchod poznala, tiež bez smradu, ale tovar nekupovali zlisovamý v balíkoch, dcéra vyradené šatstvo rodičom prinášala z DE po známych a pod. zdrojov. bola tam vydatá. v obchode mali luxus na tú dobu, kvalitu a vychytávky, aj pre deti. majitelia boli výborní, slušní ľudia.
inak ten adrenalín beriem. ten mám teraz aj na internete. topánky tiež.
obliekam aj obúvam deti, kolegyne nechcú dcére veriť, že sa matka vie tak trafiť do jej vkusu. keď viem čo chcú, nie je to problém, a oni na to nemajú čas.
korela
19.02.14,08:41
Ja by som skôr volila eshop. Práve nedávno som našla jeden blízo nás, tak sa s nimi skúsim dohodnúť na osobnom prebratí, aby som ušetrila na poštovnom.
Budeš mať k dispozícii celé Slovensko, nie iba obec. Štatisticky sú SK eshopy v Európe umiestnené vo veľmi dobrých číslach.
korela
19.02.14,08:45
Časom sa to môže zmeniť, ale to je ešte hudba budúcnosti.
Poliaci napr. už teraz opúšťajú reťazce s potravinami a vracajú sa späť k malým obchodom.