Lucika7
18.02.14,18:35
Poprosila by som vás o radu.Čo všetko si môžem zahrnúť medzi výdavky do daňového? Kamarátka mi spomínala, že si tam môžeme uplatniť aj oblečenie, viac už nevedela. Poraďte mi. Ďakujem :)

Mohli by ste mi poradiť, čo všetko si môžem dať do nákladov? Vraj si tam môže zarátať aj oblečenie. Čo okrem toho sa tam ešte dá započítať? Ďakujem.
Ice dive
18.02.14,17:38
no do nákladov si je možné dať všetko čo súvisí s dosahovaním a urdžiavaním príjmov... ak na to potrebuješ oblečenie tak áno aj to... záleží od toho v čom podnikáš... ak kopeš kanály, tak si môžeš dať do nákladov montérky... ale norkový kožuš si asi ťažko uplatníš a obhájiš pred daňovou kontrolou...
arizona
18.02.14,18:24
Nezakladaj otazku duplicitne, staci sa spytat raz.
Mila123
18.02.14,18:49
a zabezpečením príjmu....
korela
18.02.14,23:46
Nebudem dávať mimo témy, pretože je to k téme.
Práve v tomto týždni odznelo v médiách, že švédska skupina ABBA vysvetlila genézu svojich kostýmov na vystúpeniach, ktoré sa veľmi líšili od ostatných skupín tej doby.
Základná myšlienka sa odvíjala od daňových predpisov. Vo Švédsku si mohli dať do nákladov iba nenositeľné kostýmy na verejnosti.
Aké prosté.
Všetko so všetkým súvisí, tak sa to odzrkadlovalo i v prosperite spoločnosti.
(Inak štyria ľudia boli v tej dobe pre Švédsko prínosom ako Volvo.)
korela
18.02.14,23:47
Doplňte v otázke, čím sa budete zaoberať. Možno budete mať nárok aj na obuv a pod.
Lucika7
19.02.14,04:57
Som opatrovateľka v Rakúsku a doteraz som si do nákladov dávala veci typu počítač, mobil, kurzy, .... Minulý rok som mala vyšší príjem a teraz neviem, čo by som do tých nákladov ešte mohla dať.
Peggynka
19.02.14,05:41
Dám extrémny príklad: ak by si podnikala ako prostitútka,tak aj sexi prádlo by ti uznali.V tvojom prípade si over napr. cestovné.
Kuk aj tu:http://www.porada.sk/archive/index.php/t-58314-p-2.html
http://poradna.hnonline.sk/otazka/opatrovatelka-v-rakusku-a-dp#.UwRTPc5jN1s
Ice dive
19.02.14,05:58
veľmi zlý príklad.... prostitútka nie je oficiálna živnosť/predmet podnikania...
Peggynka
19.02.14,06:08
Ale no tak...Veď píšem-extrémny príklad.Mohla som napísať,že si môže do nákladov dať jednorázové rukavice a hygienický plášť.
Anik
19.02.14,07:07
Si opatrovateľka v AT a na SVK živnosť, alebo to je živnosť AT
Ak na živnosť v AT riešiš SVK daň. priznanie či priznanie v AT
Ak si opatrovateľka s AT živnosťou na SVK príjem iba priznávaš a neplatíš z neho daň
Po nasčítaní všetkého čo patrí do príjmu opatrovateľky si dáš 40 % výdavky + započítaš zaplatené odvody a príjem vyjmeš. Daň na SVK neplatíš.
Ice dive
19.02.14,07:45
viem, že extrémny prípad...