Laco1991
19.02.14,04:36
Zdravim
Potrebujem poradit ci si zdravotna poistovna moze vyziadat zaplatenie odvodov spatne v dobe ked som Bol odcestovany v zahranici a zdravotne poistenie som si platil Sam alebo mi Ho platila firma v ktorej som Pracoval lenze tu na slovensku som Bol evidovany ako student a nebol odhlaseny zo ZP.
za odpovede vam vopred dakujem
Boh zehnaj
ivka70
19.02.14,06:33
Pokial si si nesplnil odhlasovaciu povinnost, tak ZP nema odkial vediet, ze si mal ine poistenie a ma pravo doplatenie od teba vymahat - lebo ZP je povinne zo zakona.
Da sa to napravit, treba ist s dokumentami o tom, ze is si ZP platil v zahranici, do poistovne a dat si do poriadku to, to co si mal urobit hned - oznamovacia povinnost o zmenach je zo zakona pre zdravotne poistenie 8 dni od zmeny.

Ako si mohol byt evidovany ako student? Keby si skutocne bol studentom a nahlasis to ZP, tak si poistencom statu. Ale aj tak nemozes mat v jednom case v EU sucasne 2 zdravotne poistenia.
Chobot
19.02.14,09:12
Kedy to bolo a v ktorej zdravotnej poisťovni?
Laco1991
19.02.14,09:21
Po semestri v prvom rocniku som si dal odklad a odcestoval kedze som nepredpokladal ze v USA ostanem tak som odhlasovanie neriesil
ivka70
19.02.14,09:38
Akonahle si si prerusil studium, bol si povinny nahlasit ZP, ze nie si studentom - do 8 dni. Cize uz tuto zakonnu povinnost si si nesplnil.
Aj keby si odisiel len na 2 mesiace, tak si mal povinnost toto ZP nahlasit.

to neriesenie odhlasovania ta prave dobehlo ...