milagros208
19.02.14,07:37
Ahojte. Chcela by som sa len uistiť ohľadom nezdaniteľnej čiastky na manželku. Ak sa manželka starala o dieťa do 3 rokov veku a poberala rodičovský príspevok do 11/2013, súčasne pracovala na pracovnú zmluvu a jej čiastkový základ dane bol 3479 €, môže si manžel uplatniť na manželku rozdiel vo výške 256,94€/12*11 mesiacov, teda 235,52€? Ďakujem.
Mila123
19.02.14,07:38
áno
kn-alka
19.02.14,07:40
Nie
3735,94 / 12 * 11 = 3424,61
Keďže manželka mala vyšší príjem, nemôže si na ňu uplatniť nič.

Tak sa ospravedlňujem, zle som pochopila výpočet.

Nedá mi to - tento výpočet teda tiež nie je správny?
http://www.finance.sk/dane/informacie/nezdanitelne-polozky/prijmy-manzelky/
kn-alka
19.02.14,07:41
ja zle počítam?
ewita888
19.02.14,07:46
nerátaš dobre, treba použiť postup, ktorý uviedla zadávateľka
CHIC
19.02.14,07:54
NČ bude 235,53 €

§ 47
Zaokrúhľovanie

(1) Základ dane, suma zodpovedajúca 2 % zaplatenej dane (§ 50), nepeňažný príjem [§ 5 ods. 3 písm. a)], preddavky na daň (§ 34, 35, 42 a 44), zdaniteľná mzda (§ 35) a daň (§ 15, § 31 ods. 3 a § 43) sa zaokrúhľujú na eurocenty nadol. Nezdaniteľné časti základu dane (§ 11) a daňový bonus (§ 33) sa zaokrúhľujú na eurocenty nahor.
milagros208
19.02.14,08:41
Ďakujem všetkým za odpovede a za opravu zaokrúhlenia.