Andrej petr
19.02.14,11:00
Dobrý deň, vedeli by ste nám poradiť neakú serióznu firmu v BA, ktorá skutočne skartuje dokumenty a má aj vlastný skartovací stroj? Máme totiž rozhodnutie od štátneho archívu a zistili sme, že firma ktorá nám to ,,skartovala´´ doteraz (z Ivánky pri Dunaji), tak to len šmarila do zberu a zlisovala do balíkov. Nemajú ani vlastný skartovač. No je toto normálne!! To aby ste si fakt všetko kontrolovali!!! Budem rád ak by sa vám podarilo zaslať mi kontak najlepšie na niekoho s kým máte osobnú skúsenosť a videli ste aj ako to reálne skartuje. Bojím sa aby neunikli osobné informácie, lebo sú za to vraj mastné pokuty.
Ďakujem.
Indeed
19.02.14,11:19
prečo tie dokumenty nemožete skartovať "vo vlastnej réžii " ?

potrebujete fakturu "do nakladov" ???
Excise Duty
19.02.14,11:28
Google - skartovanie. Je tam toho dosť.
bodliak
19.02.14,11:36
V zahraničí fungujú firmy, ktoré vo firme umiestnia uzamknutý kovový kontajner, niečo ako smetiak s vhadzovacím otvorom, ktorým, sa dokumentý dajú vhodiť, ale nie vybrať.
Raz za ( ako často treba, týždeň ) príde nákladné auto, vyzdvihne a odvezie kontajner k nákladiaku, kontajner zacvakne k obrovskému šrotovníku, dokumenty zomelie a prázdny kontajner a záznam zo skartácie odovzdá klientovi.

Áaaa, vidím to aj na SK:
reisswolf.sk
Janka Januli
19.02.14,13:09
Ahoj Andrej. Ja to poznám. My máme vo firme také lesklé kovové kontajnery, ktoré sú zamknuté. Ja to iba objednám a oni nabehnú a vyriešia. Je to firma ekoway.
Andrej petr
19.02.14,13:37
lebo mame asi 2 tony zakaždým a už teraz travim kopec času v praci. A potrebujem aj protokol, keby niečo uniklo, tak nech ma nikto nerieši.
Andrej petr
19.02.14,13:38
HEj, ale kto z nich je taký, že sa môžem na nich spoľahnúť, že to zase niekde nevyhodia do smetia...
Andrej petr
19.02.14,13:40
hmmm. to by najprv museli dvíhať. Skúsim tých od Janky.
lujza.j
19.02.14,15:31
mimotemyjejó...aká nenápadná reklama....
Peto M.
19.02.14,20:56
Nechápem LUJZA, ten vyhladávač, ten wolf, alebo ten way sa reklamuje??? To tvoj koment je neako mimo. Radsej by si mohla poradit a nie nasilu nahanat prispevky. Aj mna to celkom zaujima a doteraz som nikdy nic nekomentoval len som si tu hladal radu k tomu alebo tamtomu. Kvoli pisalkom sa niekedy neviem dostat k tomu co hladam na porada. Raď a nespamuj...
Indeed
22.02.14,17:32
tak to posuń niekomu, čo má KOTOL na tuhé palivo...
Taká "skartácia" je 100% učinná ...
marek32
25.02.14,10:05
skúste osloviť túto firmu http://www.gwr.sk/skartacia.html : mobilná skartácia dokumentov ,zoskartuju dokumenty pred Vami, rychlo a lacno
Kristina_N
24.03.14,08:43
ahoj peťo, neviem či je to ešte aktuálne. Týchto odporúčam na základe vlastných skuseností: http://www.mobilna-skartacia.sk/