NADEJKA
09.10.04,21:48
Dobrý večer poradcovia,
dnes sa mi dostala do uší informácia,že údajne SZČO,ktoré robia účtovníctvo, si musia urobiť dáke "školenia" v rámci EÚ a na základe
skúšok dostanú povolenie k tomu,aby vlastnili "okrúhle" pečiatky, že iba takéto budú daňové úrady akceptovať pri podávaní priznaní,prehľadov a ďalších dokladov za firmy,ktoré spracúvame.Počuli ste niekto niečo o tom?
Vďaka za informácie.
Príjemný víkend.
dusanpetras
11.10.04,04:33
To je zaujímavé, že daňové úrady si vôbec vyhradzujú právo akceptovať, či neakceptovať pečiatky. Totižto neexistuje žiaden zákon, ktorý prikazufe FO aby vlastnila a už vôbec nie, aby používala pečiatku.
Fidlo
11.10.04,08:07
Tiež neviem ani o tom, že by podnikateľ mal povinnosť dávať si robiť účtovníctvo niekomu inému a už vôbec nie niekomu s okrúhlou pečiatkou. Ja robím účtovníctvo pre viaceré firmy, ale na všetky výkazy, prehľady a daňové priznania na DÚ sa podpisuje sám podnikateľ a dáva tam svoju pečiatku, ja tam napíšem svoje meno a podpis, len ak je na tlačive kolonka: vyhotovil. Veď predsa za účtovníctvo v konečnom dôsledku zodpovedá sama FO, nie ten, kto to vyhotovil.
anita
11.10.04,08:40
Tie okrúhle pečiatky sa náhodou netýkajú len daňových poradcov?