elena 24
19.02.14,14:52
Dobrý deň! Chcela by som vediet, ake odvody plati zamestnavatel za zamestnanca pocas PN-ky, konkretne ma zaujima ci nieco za neho odvadza po prvych 10- tich dnoch a ako je to s tehotnou zenou, ktora nastupi do prace na zmluvu, a kratko nato pojde na PN, BERIE SA obdobie marodky do obdobia nemoc. poistenia, ktore sa pocita pri naroku na materske? Chcem sa tiez opytat, som tehotna a termin porodu mam v oktobri 2014, Od decembra 2012 som nezamestnana, predtym som pracovala 6 rokov vkuse na pracovnu zmluvu, teraz pracujem len 2 tyzdne na dohodu, mam narok na materske alebo rodicovsky prispevok a odkedy?Dakujem pekne.
Mila123
19.02.14,14:12
prečo si nepreštuduješ najprv príspevky na Porade a potom sa opýtaš????
tvoja otázka je priam špekulácia, alebo sa mýlim?
veronikasad
19.02.14,14:18
Počas PN-ky neplatí zamestnávatel žiadne odvody. Pre vznik nároku na materské potrebuješ 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch.
Ak chceš byť evidovaná na UP a súčasne pracovať na dohodu obmedzenú príjmom, materské z nej bude nižšie ako rodičovský príspevok, aj keby si mala splnenú podmienku 270 dní nem.poistenia. Tvoj predchádzajúci pracovný pomer na výšku materského nebude mať žiadny vplyv.
elena 24
19.02.14,14:56
ak nechces poradit tak ta do toho nic clovek sa normalne chce poradit ak je to podla teba spekulacia tak potom je u teba asi kazdy spekulant kto chce poznat svoje prava