dazze
19.02.14,16:30
Poradili by ste mi prosím Vás...
Mám 54 rokov a práve dnes mi prišlo zo Soc. pois. rozhodnutie ktoré mi pridelili iba čiastočnú invaliditu. V priebehu dvoch rokov som bol uz 2x na operácii chrbtice a v nemocnici mi primár povedal že moju chrbticu mi nedá dokopy ani 10 operácii. Stále ma neskutočne boli chrbtica a aj nohy. Odpracovaných rokov mam viac ako 25 a dostávam cca 190€. Nemám ako s toho všetkého si zaplatiť vlastne živobytie či už plyn atd...



Ďakujem za vaše rady
veronikasad
19.02.14,15:33
voči čomu sa chceš odvolať - priznanému % invalidity alebo výške inv. dôchodku ?
dazze
19.02.14,15:37
myslel som si ze ked som takto zle tak mam narok na plny invalidny dochodok
veronikasad
19.02.14,15:42
Posudkový lekár, ktorý prehodnocoval tvoj zdravotný stav si myslí asi niečo iné. Ak nepostupoval v súlade s prílohou č. 4 Zákona o sociálnom poistení, podaj voči jeho rozhodnutiu odvolanie

http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni.html
dazze
19.02.14,15:53
Ak to budem asi takto riesit tak m zoberu aj to co mam teraz pokial niekto neosoli posudkovenňmu lekarovi do vrecka tak sa tazko nieco riesi... co uz slovensko je uz take
Katy a R
19.02.14,16:57
S Rozhodnutím si dostal aj Poučenie o opravnom prostriedku - tam máš napísané, že sa môžeš obrátiť na súd (preskúmanie) .
Ale ak tak chceš urobiť - najprv si dobre pozri zákon o SP (máš priložený) aj jeho prílohu - koľko % prislúcha k tvojej diagnóze (je tam rozpätie) .
A len tak pre upresnenie - že čiastočná invalidita neexistuje ani ČID ... je len ID - so stanoveným percentom poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť.
No a výška dôchodku samozrejme záleží aj od toho, aké si za tie roky mal vymeriavacie základy (z akého platu sa platili odvody).
Ešte potom neskôr by sa dalo znova riešiť - ak sa zhorší zdravotný stav ..?
veronikasad
20.02.14,06:14
Akú radu si potom čakal od poraďákov ?
dazze
20.02.14,17:25
ci sa to da riesit aj mimosudne napr,
veronikasad
20.02.14,17:39
Postup odvolania máš napísaný v rozhodnutí o priznaní invalidity.
dazze
20.02.14,20:49
dakujem