subejka
19.02.14,17:47
Som vlastníčkou bytu, ktorý som si kúpila pred uzavretím manželstva. V prípade rozvodu musím hľadať manželovi náhradné ubytovanie? Ďakujem
misoft
19.02.14,17:00
Predpokladám, že tam má trvalý pobyt. Tento však má len informačný a registračný charakter. Nezakladá právo na majetok. Byt ste nezískali spoločne, je výlučne tvojim majetkom. Nemáš povinnosť mu dávať z neho podiel a podľa mňa (možno ma opravia) nemusíš mu zháňať ubytovanie.
arizona
19.02.14,17:02
Muz si ale moze narokovat na polovicu nakladov a majetku, ktory ste do bytyu pocas manzelstva investovali.
Taktiez mu nemozes zrusit trv.pobyt,pokym je tvojim manzelom
misoft
19.02.14,17:04
Predpoklad - z jej otázky - ak by som sa rozviedla...... teda už by (podľa predpokladu) nebol manželom....
A s nákladmi vloženými - v tom máš pravdu pol na pol. Ale byt nie. Ubytovanie - nie.
arizona
19.02.14,17:11
jasne ze nema narok na polovicu byt.Ale ty si to napisal skor ako ja, ja som iba doplnila...
misoft
19.02.14,17:14
Hehehe - ja teba, ty mňa - dobre sa dopĺňame......
Mária27
19.02.14,18:44
Manžel má v byte právo bývania (užívacie právo), Súčasná judikatúra je ustálená v analógii nájmu, manžel má právo na nejakú bytovú náhradu. Ide o to, aby si ho zo dňa na deň nevyhodila na ulicu. Veď on sa nejakého bývania vzdal vtedy, keď začal bývať s tebou.

Stačí mu však nájsť nájom ... ak nepodpíše nájomnú zmluvu, právo na bytovú náhradu mu zanikne.
Peggynka
20.02.14,15:55
Mám problém s tým,aby som rozumela,prečo by mu mala ona hľadať podnájom.Však je dospelý,svojprávny atď.,tak si to bývanie nájde sám,nie?Je na to nejaké rozumné zdôvodnenie?