lame166
19.02.14,19:52
lapejko
19.02.14,19:17
a čo taký depresíny?
Katy a R
19.02.14,19:24
len pre ujasnenie ... myslíš si - že ti tu niekto musí poradiť:confused: Ak áno - tak ťa vyvediem z omylu - len ak sa niekomu bude chcieť a bude mať chuť;)
ty si už niekomu poradil?
.....
http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/nastroje-aktivnych-opatreni-trhu-prace/prispevky-pre-obcana/prispevok-na-samostatnu-zarobkovu-cinnost-49.html?page_id=13191
lilly1210
19.02.14,19:28
mne tu dnes poradili uz asi trikrát (a dost promptne) a to tu nikoho nepoznam.

asi zalezi ako sformulujes otazku. cim presnejsie, tym lahsie sa odpoveda, lebo tusia, co chces vediet.
vzdy sa na to pozri ocami toho, co bude odpovedat - precitaj si, co si napisal a zamysli sa, ci ty sam by si pochopil alebo ani slepa srnka netusi.
Mila123
19.02.14,19:35
ja tu radím, viac- menej ma to baví, nepoznám tu nikoho.....
klamala by som, poznám Janku Motyčkovú a Jozefa Mihála a jeho Ruženku zo školenia (oni ani netušia kto ja som)
platím si zo svojho ročne je to cca 60€ za Draka....
rada poradím, ale keď vidím, resp. čítam, že tí ani za radu nepoďakujú, kritizujú, špekulujú, prekrúcajú....
radu dostanú odo mňa zadarmo, nič nechcem , ale raz som dostala semienka tekvice a raz semienka kôpru a dievčence nechceli ani na poštovné.......
priznávam sa raz som ja zaslala fazuľu - vlastne vypestovanú.....
tak neviem, netuším o čo ti ide........
a ešte jedna otázka, priamo na teba, komu si ty už poradila??????
buchač
19.02.14,19:36
arizona
19.02.14,20:08
Ako dlho uz chodis na Poradu, ked takto sudis?

Radiaci Poradaci su taki isti clenovia Porady ako Ty,ktori radia bez naroku na honorar,v case svojho volna,len tak, z dobrej vole a pocitu,len aby aby niekomu pomohli.

Na Porade su denne stovky otazok z roznych oblasti. Urcite si aj ty odbornik na" nieco".
Kolkokrat si si dal Ty namahu a precital aj otazky od ostatnych clenov a ochotne poradil? :rolleyes: Alebo sem prides vzdy iba vtedy, ked ty potrebujes radu???

A znamosti? No,je to mozne,ze Poradaci sa snazia poradit rychlejsie clenovi,ktory tiez dlhodobo nezistne pomaha inym .Ked budes aj Ty aktivne radit a pomahat inym, urcite si aj ty znamosti najdes ...
veronikasad
19.02.14,21:19
lame166, nemýľ si Poradu s bezplatnou právnickou alebo účtovnou kanceláriou. Porada funguje v duchu hesla Radíme si navzájom, spolu vieme viac.
lame166
20.02.14,04:06
Určite aj ja poradim,z oblastí v ktorých sa vyznám.Som Elektrotechnik,tak v odbornej oblasti ak niekto by chcel. Som ZŤP tak aj v sociálnej oblasti a všeobecne tiež. Nekomentujem otázky,ktoré sa týkaju politiky,alebo otázky položené z nudy vedúce k debatám o ničom.Asi preto nie som priaťeľom všeobecných sociálnych sietí.Hľadám odpovede od ľudí v ktorých je ľudskosť,nie debaty o peniazoch,zištnosti.Ich vlastné skúsenosti.Suché konštatovanie zákonov a návodov je na nete dosť.
lame166
20.02.14,04:09
Aj ja poradím bezplatne a nedebatujem o cene mojej skúsenosti a vedomostí.Suchých zákonov a návodov na nete je dosť len v realite mnohé unikajú skutočnosti.
lame166
20.02.14,04:16
Áno chápem že sú špecifické,preto som skúsil niekoho kto by mohol mať skúsenosť z niečím takým. Na stránkach UPSVaR sú zákony,no legislatíva a interné predpisy UPSVaR sú iné.Prakticky každá VUC si robí po svojom-štát v štáte. Preto si zisťujem informácie a nemám problém poradiť praktickou skúsenosťou niekomu inému. Samozrejme ak to viem poradiť a nezavádzať niekoho do slepej uličky.
lame166
20.02.14,04:30
Ahoj som muž :-) Poradil som dvom osobám.Som tu krátko a keďže mám starostí nad hlavu,nestíham sledovať všetky otázky na porade na ktoré by som vedel zodpovedne poradiť a nezavádzať niekoho do slepej uličky.Ja som vstúpil do porady zo zámerom získať vhodné informácie no nemám problém zodpovedne niekomu poradiť.Rád je všade dosť,no nie užitočných.V krátkosti... video: ako si vybaviť úradné veci-postriekali UPSVaR sprejom. A kamarátovi som zisťoval niečo ohľadom vitamínov pre psíka- rada nasypať jed na krysy. Aj preto nie som priaťeľom všeobecných sociálnych sietí.
elmajka
20.02.14,05:21
Nesúhlasím že sa tu radí podľa známosti, mne tu poradili vždy, za čo všetkým členom ďakujem
veronikasad
20.02.14,06:13
Som aktívnym poraďákom, na tvoj problém nepoznám fundovanú odpoveď. Po takýchto tvojich komentároch ma prešla chuť zapájať sa do riešenia tvojich akýchkolvek problémov.
kopretinka
20.02.14,07:51
a prečo to píšeš mne? napíš to ako samostatné odpoveď ;)
Anik
20.02.14,07:55
lame166 (Dnes 06:30) Ahoj som muž :-) Poradil som dvom osobám.Som tu krátko a keďže mám starostí nad hlavu,nestíham sledovať všetky otázky na porade na ktoré by som vedel zodpovedne poradiť a nezavádzať niekoho do slepej uličky.Ja som vstúpil do porady zo zámerom získať vhodné informácie no nemám problém zodpovedne niekomu poradiť.Rád je všade dosť,no nie užitočných.V krátkosti... video: ako si vybaviť úradné veci-postriekali UPSVaR sprejom. A kamarátovi som zisťoval niečo ohľadom vitamínov pre psíka- rada nasypať jed na krysy. Aj preto nie som priaťeľom všeobecných sociálnych sietí.

Vieš podstatu toho prečo Ti nikto v Tvojich otázkach neporadí si v podstate vystihol podľa mňa týmito slovami, ktoré som zvýraznila.

Keby si sa ma pýtal nato čo predpokladám, že ovládam určite by si odo mňa odpoveď dostal, takisto od Veroniky , Milky, Jarky atď., ak by si sa pýtal na rakúske priznania odpovedala by Ti Žanetka, čo sa týka sociálnych záležitosti ÚP atď Katka a Gabika, čo sa týka zdravotníctva BXLmiami, počítače Dušan, právo Majka, Na stavbu ako takú Laco a to hovorím iba o tých, ktorí tu chodia asi každý deň. Skús sa pozrieť, že nie všetci odpovedáme vo všetkých témach. Ja by som Ti isto neporadila ani čo sa týka podvojného účtovníctva a mnohých iných záležitostí. Niekedy keď poradím, najprv sa poradím s ujom googlom. Prečo to tí agresívnejší, ktorí si tu žiadnu radu nevážia neskúsia zadať otázku práve najprv tam, ale prídu na poradu a čakajú, že hneď dostanú fundovanú odpoveď. Najhoršie je, že otázka je postavená tak, že 3 ľudia majú čo robiť 2 hodiny, aby zistili čo tým chcel básnik říct.

Pre neznalého je všetko jednoduché, znalejší už vedi, že to tak nie je. Neraz sa stane, že keď je problém väčší komunikujeme medzi sebou 2 -3 a máme na vec veľmi rozdielne názory.
Týmto príspevkom som sa nechcela dotknúť nikoho, všetkých, ktorí tu prispejú svojimi radami si vysoko vážim a som vďačná všetkým , ktorí so mnou komunikujú a viem, že ak na môj príspevok nikto neodpovedá, tak to nebude len tým, že ma chce nechať vytrápiť, ale možno si tiež nie je celkom istí tým čo by mi chcel poradiť a preto sa radšej neozve.
Ďakujem Evke , ako aj všetkým tým , ktorí sú ochotní sa podeliť o rôzne tabuľky, ktoré si ja sama neviem urobiť.
Takže za moju osobu neodpovedala som Ti, lebo tvojim otázkam nerozumiem a max. by som Ťa mohla len zavádzať a to nechcem. Nech sa Ti darí.
uko
20.02.14,09:43
možno skús formulovať otázky jasnejšie. jasná otázka=jasná odpoveď. ale nečakaj, že ti ktosi poradí hneď. tu sú ľudia dobrovoľne. väčšinou keď hľadajú odpovede na svoje otázky a popritom odpovedajú aj na otázky iných. a tiež len na tie, ktorým rozumejú. napr. v tej prvej otázke by som si ten paragraf aj pozrela ale netuším v akom zákone mám hľadať. do upresnenia otázky si dal skôr akúsi svoju polemiku ako upresnenie. nie je tam ani jeden otáznik
Katy a R
20.02.14,10:36
lame - keď klikneš na link - hneď v prvom riadku máš napísané .. že ".. MôŽE úrad poskytnúť ..." to slovíčko hovorí za všetko ! (či poskytne?? - odpoveď ti dá len ten konkrétny úrad) - úplne zbytočne by sme tu o tom špiritizovali! ;)