viktoria
10.10.04,15:42
Ako vyriešiť v Alfe nasledovnú situáciu: Potrebujem zaevidovať do jednej Príjemky na rovnakú skladovú kartu tovar s rôznymi cenami, avšak program mi nedovolí do jednej príjemky zadať viac riadkov tej istej skladovej karty. Môže byť chyba v nasavení alebo treba ručne vypočítať priemernú cena a zadať naraz? Ako to riešíte?
jess
11.10.04,05:42
Ja by som to riešila tak, že buď vypočítaš priemernú skladovú cenu ty alebo spravíš 3 príjemky v rôznom čase /napr. v jeden deň 3 príjemky za sebou na tú istú kartu/.
viktoria
11.10.04,05:49
Tiež som o tom rozmýšľala ale mám dodací list od jedného dodávateľa, kde mám asi 50 položiek, a z toho napr. nohavice 10x za rôzne ceny. Mám aj iné programy na účto, ktoré my dovolia na jednu príjemku zadať viackrát tú istú položka, takže som bola zaskočená z Alfy.
jess
11.10.04,07:27
No ale keď máš 10 nohavíc za rôzne ceny, tak potom aj predajné ceny budeš mať iné, nie? Ja by som to potom nedávala na 1 skl.kartu, ale na viacero skl.kariet.
Oldi
22.10.04,12:15
Presne ako píše Jess, to by bola nesprávna skladová evidencia. Predsa nejde o ten istý tovar, tak to nemôžete dať na 1 kartu
sway
22.10.04,13:35
ja som mala sklad CD ciek tisíce kusov a riešila som to tak, že do názvu som si dávala aj kat. číslo - tak sa to dá i nohavicami 1,2,3,,,, a máte kariet koľko len chcete
ORLEN
29.10.04,05:51
Ja som si v tom skalde pomahala tak, ze som mala sklad. karty podla cien. Teda nohavice1, nohavice2. Sklad. karty totiž tlačim len raz do roka so vsetkymi pohybmi, prijemky a vydajky každu. To by bol ohromny spotrebak, keby som to riesila ako JESS.