milan278467
20.02.14,07:19
V inej teme som pisal ohladne otvorenia zelovocu v mensom SK meste,,a zabudol som tam pridat este tuto zalezitost, nevieme sa zhodnut. Ja osobne si myslim ze na zelovoc aj kvoli napr na predajom na trhu,rozvozom tovaru alebo aj dovozom tovaru od pestovatelov by bolo minimalne treba velke MPV napr Renault Grand Scenic alebo Chrysler Grand Voyager,vyhodit sedacky doma a robit tam toto a v pripade potreby keby sme niekde cestovali sukromne tak by sme si hodili sedacky a je to vybavene,do dodavky sa nam na uplnom zaciatku investovat neoplati to je moj nazor, partnerka vsak hovori ze vymena auta osobne za mpv je zbytocna ze nam bude stacit ked kupime prives k osobnemu autu,,ja si to vsak neviem predstavit napriklad kde ten prives budeme mat odstaveny kedze byvame v panelaku,kolko do toho privesu nalozime a ako mne sa prives zda ze to je skor tak ked niekto berie jeden druh tovaru napriklad 400kg zemiakov hodi do privesu a ide,,ako s tym privesom budeme parkovat napriklad aj v meste na parkovisku atd,,mne sa to zda byt neprakticke a neviem no ,taktiez aj rozvozy ovocia a zeleniny s privesom si neviem predstavit napr 80 cez pol slovenska atd,,,cena zaobstarania privesu a cena vymeny auta by bola rovnaka nemali by sme vyssie naklady ani na jedno ani na druhe, dakujem za rady.
taiko
20.02.14,06:57
1. Nuz partnerka, asi nechce na zaciatku investovat vela do podniku, o ktorom si nie je ista, ci sa rozbehne.
2. Pises ze prives by stal rovnako ako vymena auta? To sa mi nezda.
3. Rozvazat na aute zeleninu a potom v nom ist k svokre na navstevu v cistych veciach, to sa mi tiez nevidi prave orechove.
4. Za dalsie, pises, ze byvas v panelaku. A to nebudes mat ziadny sklad, kde by si ten vozik mohol popripade odstavit?
5. Ja osobne by som v takomto pripade urcite uvazoval na kupou Vacsej dodavky, alebo maleho nakladneho auta. Ani na voziku, ani v MPV totiz podla mn neodvezies tolko tovaru, aby sa Ti transport cez pol SLovenska oplatil. Nemusis si kupit novu dodavku. Aj nejaka stara Avia Furgon bude na zaciatok dobra. Je to uz nakladne auto a mozes ho soferovat aj so svojim vodicakom. A tovaru sa do nej zmestiiiiiiii.
6. Business plan uz mas? Spocital si si kolko Ta bude stat zvoz tovaru?
milan278467
20.02.14,07:10
1 - business plan este nemam
2 - zas nechel som tak ze cez pol slovenska pojdem pre jablka, myslim tam ze najdem skor lokalneho dodavatela - pestovatela jablk kupim 200 - 300kg nakolko sa to kazia je potrebne to predat,predavat to budem bud iba na trhu alebo kombinacia zelovoc v meste + trh v inom meste, niektoru slovensku zeleninu mi bude vozit velkosklad alebo pestovatel sam,,ja pojdem napriklad len pre urcite veci ja neviem jablka,slivky ,med,alebo vajcia do liaharne,,a na to investovat do avie furgon je podla mna zbytocne kedze zas az v takym objemoch nakupovat nebudem neviem to je moj nazor,,zoberme si ze padne biznis co budem robit s aviou furgon?? alebo s privesom?? mpv si mozem nechat na osobne ucely pre rodinu,,myslel som tak ze vyberiem sedacky,,dam tam nejaky igelit,,a ked pojdem pre jablka konkretne kupim 300 - 500kg tak do bude v bednickach takze zas az tak to zrejme nezhumplujem neviem no....
3 - Prives by stal rovnako ako vymena auta,,, ako priklad uvediem - predam auto za 2000 kupim mpv za 2500 cize dolozim 500, nepredam auto kupim prives za 300 plus tazne zariadenie 100 takze 400, stovka rozdiel cca
4- Sklad budem mat v tom obchode ale v tom zase nebudem moct odstavit ten vozik ,,priestory pre vozik niesu,jedine na dvore u rodiny a to by som po vozik musel dochadzat dalsich xy kilometrov co je zbytocne asi
taiko
20.02.14,07:56
jaj nuz so vsetkym respektom, z toho co si popisal, Ta este vela rozmyslania, kalkulacii a priprav caka. Bez business planu ani na krok by som nesiel, lebo skoncis skor ako si zacal.
Som myslel, ze na to mas viac prostredkov vyclenenych. Ale aj v malom sa da, pokial budes poctivo robit a nesklznes k tym vselijakych spekulantom a potrimiskarom, co chcu z ho...a bic upliest.
buchač
20.02.14,08:03
Jednoznačne choď do dodávkového vozidla - kľudne investuj do nejakej jazdenky , oplatí sa to ...príves nerieš .

Dôvody si v podstate aj popísal .
Pridám aj jeden podstatnejší ( podľa mňa ) ...je potrebné hľadieť aj na poveternostné vplyvy - myslím , že špecifikovať ich nemusím ...