Peggynka
20.02.14,08:22
Dali sme sadrokartón na strop a objavili sme malú prasklinu cca 1m od steny.Najpravdepodobnejšia príčina je v tom,že nad týmto miestom sa robila strecha verandy,ktorá je vsadená do strechy domu a pri prvom daždi tam pretekalo.Strechár to opravil,ale bol tam zavlhnutý trám a zrejme to naťahalo vlhkosť (nebolo to zamoknuté).Poradíte,ako to opraviť? Škáru zväčšiť a zatmeliť? alebo zasádrovať ? Ak tmel,aký ? Prasklina nepracuje.Ďakujem za rady.
kix
20.02.14,10:53
Začal by som tým jednoduchším - len zasadrovať alebo ak vám zvýšil tmel, tak zatmeliť. Potom sledovať, či znova nepukne. Ak pukne, treba prijať účinnejší postup.
Peggynka
20.02.14,10:56
Vďaka,teraz som našla jednu z možností,tak to tu dám,ak by aj niekto iný potreboval:
http://www.jub.cz/poradna/odbornik-radi/caste-dotazy/oprava-prasklin-sadrokartonu-a-priprava-pred-prvni/
arizona
20.02.14,12:13
nepises,a ke siroke su tie praskliny, co je aj rozdiel pri prekryti.Ak su vyrazne, siroke, tak mozno ten link pomoze. Ak su iba jemne,staci pretmelit
Peggynka
20.02.14,13:33
Tenučké,ledva viditeľné,pretmelím akrylátom,vďaka.Link som si dala ako zálohu,vieš,blondína...