lenca
20.02.14,08:36
Dobrý deň, prosím o radu. Som zaregistrovaná na DPH podľa §7a kvôli nákupu služieb Google a teraz v januári som nakúpila tovar z EÚ. Môj dodávateľ si ma našiel v systéme, že som platca DPH na SK a poslal mi faktúru za tovar bez DPH. Je to moja prvá faktúra v sume 250 €. Mám to teraz v januárovom daňovom priznaní zdaniť a zaplatiť DPH? Je potrebné k tomu ešte nejaký kontrolný výkaz alebo niečo iné?
Ďakujem za radu.
srska
20.02.14,07:55
... ak zdaniteľná osoba použije pri objednávaní tovaru z iného členského štátu identifikačné číslo pre daň, pretože sa má za to, že táto osoba sa dobrovoľne rozhodla použiť na transakciu daň v štáte nadobudnutia tovaru, v tuzemsku, a túto je povinná zaplatiť do štátneho rozpočtu SR. V tomto prípade musí svoje IČ DPH použiť pri každom ďalšom objednaní tovaru z iného členského štátu najmenej po dobu dvoch kalendárnych rokov. V tejto súvislosti bolo upravené zákonom č. 246/2012 Z.z. s účinnosťou od 1.10.2012 ustanovenie § 11 ods. 5 zákona o DPH, na základe čoho bol dosiahnutý súlad zákona o DPH s nariadením. ...



viac tu (https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Podnikatelia/Dan_z_pridanej_hodnoty/2013_08_01_dph.pdf)
lenca
23.02.14,20:40
ďakujem za odpoveď. Len sa ešte chcem opýtať, či je potrebné posielať ešte nejaké iné tlačivo okrem daňového priznania...napr. kontrolný výkaz