Tufo
20.02.14,09:04
Dobry den,

Vcera mi prisla exekucia z dovery ze nemam zaplatene za november a december 2006. Prva dolezita vec je ze ja som bol bol vedeny na urade prace od 16.10.2006 do 30.9.2007 - mam o tom samozrejme aj potvrdenie a druha vec je ze som to nestihol oznamit poistovni v zakonnej lehote lebo som o tom nevedel. Od roku 2007 som uz bol v inej poistovni a logicky som neoznamil Dovere ze som zmenil bydlisko. Cize vsetky upomoienky pravdepodobne chodili na povodnu adresu. Zaujimave ze aj pan Exekutor mi tiez pravdepodobne posielal postu na povodnu adresu a az teraz ked uz mam zaplatit predebezne trovy exekucie moju terajsiu adresu nasiel. Mne sa hlavne jedna o princip ze ja som neurobil chybu a mam platit! Ako mam teda postupovat? Do poistovne som aj volal aj som tam bol a aj som im ukazal doklad o tom ze som bol vedeny na urade prace. Podla vsetkeho oni s tym uz nic nemaju lebo to postupili dalej...
veronikasad
20.02.14,08:10
Urobil si chybu, nesplnil si si povinnosť nahlásiť písomne zmenu platitela poistného počas evidencie na UP, tak to rýchlo naprav. Chod osobne do pobočky ZP, vypíš tlačivo a prilož kopiu potvrdenia z UP. Až potom môžeš následne riešiť exekúciu. Zaplateniu súdnych poplatkov sa už ale zrejme nevyhneš.
jamis
20.02.14,08:15
toto sa stalo i mne. O týždeň som prešvihla platbu do ZP, ktorú som mala na základe splátkového kalendára a už som mala na krku exekučný príkaz. ZP bolo zaplatené, ale exekútorským poplatkom som sa nevyhla.
taiko
20.02.14,08:35
Mne sa stalo nieco podobne. Aha tu http://www.porada.sk/t197693-neopravnena-exekucia-na-neexistujucu-dlznu-sumu.html

nesplnil som si oznamovaniu povinnost resp. som to nevedel dokazat, tak som poplatky musel zaplatit, ale dlznu sumu nie.
Chobot
20.02.14,08:50
To si len myslíš, že si neurobil chybu. Chybu si urobil, že si to nenahlásil. KEby si to bol nahlásil, poisťovňa by dostala za teba poistné od štátu. Takto nedostala nič, a ty teraz si povinný to zaplatiť, ako keby si bol samoplatiteľ.

Na rozdiel od ostatných, ktorí sem dali skúsenosť, u teba to je horšie. Zdravotná poisťovňa môže spätne vyúčtovať a dostať poistné za poistencov štátu do nasledujúceho kal. roka. Potom už za týchto poistencov nikto poistné nezaplatí a poisťovňa si vyúčtuje poistné od poistenca, ktorý si nesplnil povinosť.

Takže exekučným trovám sa nevyhneš a asi budeš musieť zaplatiť aj to poistné.
misoft
20.02.14,17:53
Vcera mi prisla exekucia z dovery ze nemam zaplatene za november a december 2006. Prva dolezita vec je ze ja som bol bol vedeny na urade prace od 16.10.2006 do 30.9.2007 - mam o tom samozrejme aj potvrdenie a druha vec je ze som to nestihol oznamit poistovni v zakonnej lehote lebo som o tom nevedel. Tvoja chyba! Od roku 2007 som uz bol v inej poistovni a logicky som neoznamil Dovere ze som zmenil bydlisko. Opäť tvoja chyba! Cize vsetky upomoienky pravdepodobne chodili na povodnu adresu. Logické, kam by mali chodiť, keď nevedeli novú adresu? Zaujimave ze aj pan Exekutor mi tiez pravdepodobne posielal postu na povodnu adresu a az teraz ked uz mam zaplatit predebezne trovy exekucie moju terajsiu adresu nasiel. Exekútor nie je povinný hľadať, kde sa kto zdržiava - on dostane papiere a na nich je adresa - tvoja stará adresa! A že ťa našiel? Urobil viac, než bolo potrebné. Mne sa hlavne jedna o princip ze ja som neurobil chybu a mam platit! Chýb si urobil - a veľa. Takže plať! Ako mam teda postupovat? Rady si dostal. Do poistovne som aj volal aj som tam bol a aj som im ukazal doklad o tom ze som bol vedeny na urade prace. Podla vsetkeho oni s tym uz nic nemaju lebo to postupili dalej...Už to má exekútor, poisťovňa len čaká, čo im on pošle. Toto už nie je ich starosť.

Vieš, ako sa vraví - Neznalosť zákona neospravedlňuje!
Tufo
20.10.14,00:10
Dnes mi bol dorucene upovedomenie o zacati exekucie Ex XXXXX v sume 36,48 EUR a predbezne trovy exekucie 42 EUR.

Ja som do dnesneho dna 19.2.2014 nevedel ze som Vasim dlznikom. Uvedeny cas november a december roku 2006 som bol vedeny na urade prace a urcite som nebol samoplatcom ( v prilohe mate kopiu z uradu prace v Presove ) Ak by som sa o danej skutocnosti dozvedel vcas tak by som urcite reagoval v ramci zakonnej lehoty...

Avsak od 1.1.2007 som uz patril pod inu zdravotnu poistovnu a v aprili 2007 sa zmenilo trvale bydlisko mojej rodine. Kedze som uz s vasou poistovnou DOVERA nemal poistny vztah tak som logicky neoznamil zmenu bydliska.

Rad by som sa preto opytal ako mam v tomto pripade postupovat, ked prvotne pochybenie nenastalo na mojej strane? Za cele tie roky ma nikto o tom ani neupovedomil...

Dokonca ani v centralnom registri zmluv nie je uvedene moje meno. Nemal som sa o tom ani ako dozvediet...

V prilohe este zasielam dokumenty co mi prisli dnes. Vsetky som videl prvykrat..

Tak toto som napisal dovera a poslal som aj oskenovane dokumenty ze som bol v tom case vedeny na urade prace a poistovna exekutora stiahla... Neplatil som nic. Dakujem vsak za vase odpovede :)
Chobot
20.10.14,07:29
Tak to je len dobré, že ti odpustili dlžné poistné a ešte aj exekútora zaplatili. Asi si povedali, že tých cca 80 EUR im nestojí za prípadnú medializáciu. Lebo inak by si to musel zaplatiť.