okort
20.02.14,10:04
Dobry den. Mam jednu otazku. Chcel by som organizovat pokrovy turnaj na dedine v kulturnom dome. Neislo by o ziadnu hernu a ani o pravidelnu zalezitost. Bolo by to max 2krat rocne. Vedel by mi niekto poradit ako sa to da, aby to bolo legalne?....Viem, ze ked chcem mat hernu a podobne, tak muism mat licencie na stoly, ale ja nechcem nic take. Vedel by mi niekto poradit?Dakujem
Chobot
20.02.14,10:23
A kto budú účastníci? Bude nejaké štartovné? Budú aj finančné či nepeňažné výhry? Kto môže súťažiť?

Ak to bude verejné a budú nejaké peňažné či hmotné výhry (sem nerátam diplom za umiestnenie), tak už to je hazardná hra či lotéria a platia ustanovenia zákona o hazardných hrách a lotériách.
okort
20.02.14,12:40
V prvom rade dakujem za odpoved. No malo by byt stratovne a penazne vyhry. A vedel by si mi povedat ake su tam presne podmienkky?..myslim tak, ze ci sa da vybavit jednorazovu licenciu na 1 turnaj, alebo ako to funguje..urcite by som nechcel zaplatit rocnu co ked dobre viem je okolo 1500 eur.Dakujem
Chobot
20.02.14,13:23
Tak na takéto hry budeš potrebovať všeobecnú liceniu. Poplatky za všeobecnú licenciu, ako som správne pochopil, sú:

35 EUR za oznámenie
200 EUr za jeden stôl
1000 EUr zábezpeka na bankový účet vinkulovaný v prospech min. financií.

Hore, do tvojho príspevku som ti pripojil Finančného spravodajcu, kde boli zverejnené podmienky všeobecnej licencie.

Pozri aj stránky pokrových klubov, možno tam nájdeš niečo užitočné pre teba:

http://allinpokerclub.webnode.sk/news/chcete-si-zalozit-pokrovy-klub-poziadali-sme-ministerstvo-o-radu-/

http://www.pokerportal.sc/spravodajstvo/zivy-poker/1284/chcete-si-zalozit-pokrovy-klub-poziadali-sme-ministerstvo-o-radu

Kde sú tie časy, keď sa v nedeľu zišli chlapi v krčme, popili a zahrali si mariáš za peniaze.....
okort
20.02.14,13:50
Fuhh, tak to je dost silna kava. Tak ako 200 eur ya stol, to je dost, a o tej yabespeke na ucet ani nehovorim. A to som len chcel ye poyvem znamych a spravim turnaj a to je vsetko, ale ze tolko to stoji...to by som musel mat dobreo sponzora...Diky pekne
buchač
20.02.14,14:34
Chobot (Dnes 15:23)
Kde sú tie časy, keď sa v nedeľu zišli chlapi v krčme, popili a zahrali si mariáš za peniaze.....
...a veríš , že to ešte aj funguje ???;)

Funguje aj pravidelný turnaj ... hraje sa o prachy , chlastá sa , tlačí do hlavy guláš ...
Žiadne povolenia , ohlasovanie a iné . Všetko sa deje v rámci športových činností v obci .
Nejde ani o mariáš , ani poker ...na názov hry si nespomeniem ...
Chobot
20.02.14,15:09
Však sa dohodnite partia, zavrite sa v kultúráku a zahrajte si hoci aj delý deň poker. Dnu nikoho ndvpustíte, bude to uzatvorená spoločnosť. Aj o peniaze môžete hrať.
LukyKs
20.02.14,16:23
Ako keby sa poker nemohol hrať o zápalky :D - to by organizoval jeden

A potom by som ja zriadil výkup použitých zápaliek
chandler
20.02.14,16:43
obist sa to legalne neda. problem by si mal keby sa niekomu zdalo ze mal nejake peniaze vyhrat a udal by ta :) o zetony hrat mozete o peniaze nie