M3G
20.02.14,12:21
Nemôžem sa nikde dopracovať k tomu:
- či máme do A1 zadávať aj DIČ(keď odberateľ-firma nie je platiteľom DPH)

- alebo či tam môže byť aj nula, keď DIČ ani IČ DPH odberateľ-firma nemá pridelené?

- alebo či tam má byť len nula, ak nemá pridelené IČ DPH.
kn-alka
20.02.14,11:23
ak nemá pridelené IČ DPH do výkazu sa vypisuje 0
.... a mimochodom tu na porade to už bolo spomínané veľakrát... tu si sa mohla k tomu dopracovať :D
.... a našla som to aj v usmernení na vyplnenie - tam zasa píšu, že sa môže nechať prázdne, alebo sa vpíše 0
M3G
20.02.14,13:10
Bohužiaľ na porade som jasné stanovisko nenašiel, iba domnienky, takže srdečná vďaka za to usmernenie.

Naposledy som niekde čítal, že "identifikačné číslo pre daň" = "daňové identifikačné číslo, t.j. DIČ", to znamená, že do Sekcie A1 je potrebné zaradiť aj neplatiteľov DPH(a zadať príslušné DIČ), z dôvodu, že v prípade, že by sa neplatiteľ stal neskôr platiteľ, a chcel by si uplatňovať odpočítanie dane.... Aj je to aj úplne logické.

Lenže prečo je identifikačné číslo pre daň niečo iné ako daňové identifikačné číslo, to možno vedia len divé svine...
kn-alka
20.02.14,13:19
lebo DIČ dostal každý podnikateľ, kým IČ DPH len platcovia DPH... a buď rád, že netreba uvádzať DIČ, lebo práve dnes som hľadala pol hodiny na nete jedno dič neplatcu DPH a jednoducho nenájdeš.... takže uvádzam 0 :D
bea
20.02.14,13:24
prepáčte, ale ja som zatiaľ nikde nenašla usmernenie, že keď zdaniteľná osoba nie je platiteľ DPH a teda nemá IČ DPH, tak treba dať DIČ, keď ho zdaniteľná osoba má. Môžete ma "nakopnúť", kde by som to našla.... Lebo keď je to ozaj tak, tak asi musím začať opravovať :( Lebo ja tiež zatiaľ všade uvádzam "0"
M3G
20.02.14,13:30
Však ja som rád :) Lenže IČ DPH = "identifikačné číslo pre DPH" a v kontrolnom výkaze je napísané "identifikačné číslo pre daň, t.j. je DIČ", preto sa odborníci domnievali, že tam majú ísť aj DIČ.

Aspoň to mohla finančná správa opraviť, aby nedošlo k zbytočným zmätkom....lenže sa na to vykašľali.
M3G
20.02.14,13:31
usmernenie je uvedené v prvom príspevku od Jarky
mojto
20.02.14,14:15
Ak nie je platiteľ, nepíšte nič, nám dnes prišiel oznam o chybách, a chybou je aj to, ak registrovaného podľa § 7a uvediete s jeho IČ DPH.
bea
20.02.14,14:19
M3G - ale v tom nikde nie je uvedené, že keď niekto nie je platiteľ DPH a má DIČ, tak treba uviesť jeho DIČ.... k tomu bol môj komentár.....
Ale už som pochopila, že zrejme také usmernenie ani nie je. Treba uvádzať nič alebo nulu :)