nikula
20.02.14,13:10
Dobrý deň,

chcem sa opýtať, ako správne zaúčtovať hotovostnú faktúru (vystavená normálna faktúra) a k nej je pripnutý doklad o úhrade z ERP (v ten deň úhrada). Doteraz som to účtovala priamo, ale teraz vzhľadom na kontrolný výkaz neviem, či to je správne, mám ju dať ako záväzok a potom úhrada v pokladni? Prosím o radu....
ajka100
20.02.14,12:20
faktúru zaraď do knihy došlých faktúr a následne urob jej úhradu cez pokladňu
Pritt
20.02.14,12:25
Teraz pre kontrolný výkaz budeme robiť kopu zbytočnej práce ? Faktúra v rovnaký deň vystavenia a úhrady sa do záväzkov nemusela účtovať.
ajka100
20.02.14,12:31
ak jej soft dovolí naplniť požadované údaje pre kontrolný výkaz priamo v pokladni - tak by sa tomu snáď mohla vyhnúť. Môj soft to tak nerobí, tj musím robiť cez KDF a pokladňu
zaja
20.02.14,12:36
ja dávam takúto faktúru do knihy došlých FA (napriek tomu že nedošlo k záväzku pretože úhrada bola totožná s dodávkou tovaru) lebo inak by mi to nešlo správne do KV, dávam tak aj bloky z ERP kde sú vypísané aj odberateľské, teda naše údaje, lebo je to blok spĺňajúci náležitosti faktúry. Toto je zrejme príklad kde si protirečí zákon o účtovníctve a zákon o DPH, ale asi pokuta za zlý KV by bola väčšia ako za nedoržanie zákona o účtovníctve.
nikula
20.02.14,12:45
ešte doklad z metra??? sú tam všetky náležitosti, tak asi tiež do faktúr účtovať?
kn-alka
20.02.14,13:11
aj z Metra - volá sa to predsa faktúra - už to tu bolo rozoberané, len to neviem nájsť