janka heldakova
20.02.14,17:44
Dobrý večer ,potrebujem poradiť: bola som zamestnaná oficiálne ale pred časom som odišla z práce, dala som výpoveď, a zamestnávateľ mi mal vyplatiť mzdu za odpracované dni a zvyšnú dovolenku. Zaplatil mi, iba odpracované dni, takže cca 75 % sumy, ktorú som mala dostať. Poradte mi, ako získať zvyšnú mzdu, resp. čo robiť ďalej. ďakujem Janka
veronikasad
20.02.14,17:43
Ak si svojvolne prestala chodiť do práce (nedodržala si výpovednú dobu) a zamestnávatel ti udelil absenciu, mohol ti z tohto tiulu krátiť nárok na dovolenku. Mal ťa však o tom informovať.
janka heldakova
23.02.14,14:21
ďakujem za odpoveď, ja som svoj pracovný pomer ukončila podľa zákona a to dohodou, s ktorou zamestnávateľ súhlasil a sám mi povedal, že mi vyplatí zostávajúcu mzdu a aj dovolenku. A však, dal mi len 50 % zo sumy, ktorú mal dať. A keď som sa ho opýtala, prečo tak málo, tak mi odpovedal, že mám byť spokojná s tým, čo som dostala. Za 3 roky som nemaródovala ani 1 krát a ani som nevyčerpala dovolenku tak ako sa má. Chcem poukázať na aroganciu niektorých súkromných podnikateľov, ktorí zneužívajú dobro ľudí a aj keď nemajú náhradu za zamestnanca a ten musí chodiť do práce aj chorý, tak sa mu nakoniec odvďačia - odpoveďou - ved na tvoje miesto čaká 10 ďalších, ďakujem
veronikasad
23.02.14,14:26
Odpovedala som na tvoj prvý príspevok. Ešte raz si ho prečítaj, čo si v ňom napísala.
veronikasad
23.02.14,14:27
Ak je to tak ako si napísala dnes, daj podnet na prešetrenie na Inšpektorát práce
Bednarova J
23.02.14,15:00
Ak zamestnavatel neurcil pred skoncenim pp dohodou,ze si mate vycerpat dovolenku mate pravo na jej preplatenie. Napiste zamestnavatelovi vyzvu na jej preplatenie,ak ju nezaplati dajte ho na sud.
janka heldakova
23.02.14,15:08
Dakujem za odpoveď
Chobot
23.02.14,17:42
Raz píšeš o výpovedi, raz o dohode... Ako ti máme poradiť, keď sama nevieš zruzumiteľne sformulovať zadanie?

Myslím, že je tam veľa nejasností ohľadne tvojho skončenia PP, ktoré si nám neuviedla.

Bola tá dohoda písomná?
Uvádzaš, že ti uhradil "iba" odpracované dni. Potom uvádzaš, že ti vyplatil 75% neajkej sumy (akej sumy? Ako si si to vypočítala?)
Ďalej uvádzaš, že ti dal len 50% sumy, ktorú ti mal dať. Stále píšeš niečo iné, ale žiadne reálne fakty.