simon7
20.02.14,18:11
Čoraz viac sa v poslednej dobe hovorí a píše o Malte a preto by som tam rád šiel, skúsil niečo ako jazykový poby,t než len takú dovolenku, lebo má určite zaujímavé prostredie, ale chcel by som sa viac vycibriť v jazyku. Boli ste tam už niekto? Aké s tým máte skúsenosti?
lujza.j
20.02.14,17:19
GABAZ
22.02.14,09:20
Bola som na jazykovom pobyte na Malte pred dvoma rokmi. Bola som tam v druhej polovici maja na dva tyzdne. Ja som bola taky lepsi zaciatocnik , potrebovala som sa rozhovorit. Dva tyzdne je dost malo, odporucila by som aspon 3 tyzdne. Ja som mala standardny kurz anglictiny 20 hodin tyzdenne, viac som nechcela, potrebovala som aj relax. Ale ak chces pokrocit, nie je na skodu dat si intenzivny kurz, hoci aj nie na cely pobyt. To boli este 2 lekcie poobede. Ja som bola v jazykovej skole Gateway School of English - je to mala sukromna skola vo vilovej stvrti San Gwann a vedla nej je skolska rezidencia, ktora poskytuje ubytovanie a stravovanie - polpenzia alebo plna penzia. Tato skola ma asi najlepsie ceny, aj ked skupinky tam mozu byt aj vacsie, zalezi na obdobi roka - viem, ze cez leto je tam plno. V maji nas bolo v celej skole okolo 30. Nevyhodou skoly moze byt, ze je tam dost vela Cechov a Slovakov - co potom zvadza hovorit medzi sebou svojim jazykom. Ale inak som tam bola velmi spokojna, hlavne je tam velmi prijemna rodinna atmosfera a velmi chutne jedlo. Celkovo su Maltania velmi komunikativni a priatelski. Moj pokrok co sa tyka rozpravania nebol nejaky vyrazny,bo lto kratky pobyt, ale urcite bolo prinosom byt v kontakte s hovorovou anglictinou a trenovat si posluch - kedze aj s tym mam problem.

Malta je velmi zaujimava krajina, kto rad poznava historiu, ale aj prirodu, je tam co pozriet. Za velku vyhodu povazujem to, ze je tam dostupna autobusova doprava, da sa kupit tyzdenny listok za 12 Eur, takze poznavanie krajiny po vlastnej osi je cenovo dostupne. V maji tam bolo uz velmi krasne pocasie, idealne na vylety a dalo sa aj okupat, aj ked voda bola prvy tyzden dost studena. Pobyt som si vybavovala cez slovensku jazykovu skolu, kde som chodila na semestralny kurz anglictiny, letenku som si kupovala sama. Ak sa chces nieco naucit z anglictiny urcite tam treba ist v mimosezone - ten maj bol naozaj krasny, teploty znesitelne, ale ludi tam bolo uz celkom dost. V lete je to tam velmi preplnene mladezou , aj skupinky v jazykovych skolach su vacsie. a ceny v jazykovych skolach neporovnatelne vyssie. V jeseni je tam dlho teplo a more je teplejsie ako v maji. Ja sa na Maltu este urcite vratim, mozno aj tento rok.
KEJKA
22.02.14,10:37
predpokladám, že seniori tam neboli..................
Mila123
22.02.14,10:40
Malta je "okupovaná" Britmi.....akoby ešte stále bola ich kolónia
KEJKA
22.02.14,11:07
a?
GABAZ
23.02.14,07:06
Preco by neboli - ja som mala 45 v case, ked som tam bola a myslim, ze par ich mohlo byt aj starsich ako aj pocas mojho pobytu. Vek som neskumala, v pohode som sa bavila aj s mladsimi. Inak sa mi na Malte pacilo, ze mi prisla ako bezpecna krajina , aspon pocas dna som nemala problem cestovat sama po ostrove. Niekomu by to mozno vadilo, ale mne to padlo dobre, ist kde chcem, nikomu sa nemusiet prisposobovat, posediet si v klude pri kavicke v historickom centre, ci pri pobrezi. Uzasne som si tam oddychla, nacerpala som energiu zo slnka, mora a prijemnych ludi. Ale ako pisem, treba tam ist v mimosezone, pocas letnych prazdnin tam je strasne vela mladeze, co sa chce bavit. A inak jednotlive jazykove skoly ponukaju aj kurzy 50+ v urcitych terminoch - su spojene aj s vyletmi. Mne ale nevyhovovali terminy - som dost obmedzena pracou.
Inak jazykovy pobyt na 2 tyzdne ma vysiel okolo 1100 Eur { ubytovanie v rezidencii, polpenzia, vseobecna anglictina 20 hodin tyzdenne , letenka,transfer 620 Eur, poistenie 20 Eur, letenka 180 Eur, jeden celodenny vylet na ostrov Gozo 40 Eur, autobusove listky na 2 tyzdne 24 Eur + strava.
papap
25.02.14,16:44
ahoj, ja som bol minulé leto na Malte, a poviem ti, nelutujem ani Ň. :) fakt, super tam bolo, krásna krajina, super ludia, som s nimi dodnes v kontakte, jazyk som si zdokonalil, a hlavne koooopec zážitkov, no proste neopísateľné. A koniec koncov ma to nevyšlo ani tak draho, našiel som si agenturu a šiel som cez nich. vybavili mi vsetko od letenky az po ubytovanie no full servis. Porovnaval som si to, viacero variant, ale toto ma vyslo fakt najlacnejsie. odporucam. nevahaj
monk356
01.04.14,16:59
a co to bola za agentura nie ze ma vyvezu za hranice apredaju na kusy ...predsa sa o tych agenturach pise hocico
papap
03.04.14,09:36
ja som bol cez nich