Barcuska
20.02.14,19:42
Dobrý večer, našla som si na katasterportáli, že mám prerušené konanie vo veci kúpy bytu. Byt kupujem od rodičov a zmluvu robila právnička. Keď som volala na kataster, tak mi baba povedala, že jej tam chýbajú vyšpecifikované spoločné časti domu a podiel na pozemku (ten tam je, tak neviem čo chce). Ako to mám doložiť? To má byť nejaký dodatok ku zmluve, alebo ako? Treba znova overiť podpisy na tom papieri? Ďakujem za odpoveď.
misoft
20.02.14,18:45
Byt (asi v paneláku) má svoj LV. A v ňom sú predsa nielen priestory bytu, ale sú tam aj podiely na spoločných priestoroch a aj podiel na pozemku pod bytovkou. To právnička nevie čítať LV?
draik
20.02.14,18:53
Kataster Vás upovedomí o prerušení konania a dôvodoch. Následne podpíšete dodatok ku zmluve (podpisy rodičov osvedčené).
Kvaka
20.02.14,18:54
Príde ti oznámenie o prerušení konania, kde presne napíšu, čo v zmluve chýba. Potom urobíš v určenej lehote dodatok k zmluve, resp. ti ho napíše právnička, je to jej chyba. Pozri zmluvu, ktorou byt kupovali rodičia, nájdeš, čo chýba.
Mária27
20.02.14,20:36
Na dodatku k zmluve musí byť overený podpis prevodcu. Ak sa vykonáva oprava doložkou pred úradníkom katastra, musia prísť obaja účastníci zmluvy.
Chobot
20.02.14,22:27
Určite ti to robila právnička? Alebo to bola len známa, čo má aké-také znalosti z práva. Lebo právnik so skúsenosťami v oblasti s nehnuteľnosťami by takú chybu neurobil. Jedine, že by to bola jej prvá zmluva.
mariana97
21.02.14,05:26
a ešte,po odovzdaní dodatku k zmluve na katastri to zavkladujú do týždňa