invester
20.02.14,20:18
Zdravím potreboval by som vedieť aké možnosti sú pri prechode szčo na s.r.o ak som platca DPH , a mám licenciu pre bezpečnostné systémy od polície... je možné si založiť s.r.o a kúpnou alebo darovaciou zmluvou prepíšem vśetky licencie majetok aj hmotne nehmotné veci na s.r.o ? ideálne by bolo ak by sa to dalo do týždňa spraviť... odkúpiť s.r.o od niekoho a darovaciou zmluvou ziska´t tuto moju licenciu na s.r.o... Ďakujem za rady
JAJA11
21.02.14,11:58
myslím, že to treba riešiť s poskytovateľom licencie.....
dana9
21.02.14,12:04
pochybujem ze by bol mozna tento postup.
v pripade licencii su tieto zvycajne vyslovne viazane na licencovanu osobu, toto je uvedene bud v zmluve alebo priamo v zakone. Dovodom je, ze ziskanie licencie je zvycajne podmienene splnenim podmienok a toto by bola forma ako tieto podmienky obist
preto je treba postup dohdonut s poskytovatelom licencie, ci by s prevodom na dalisu osobu suhlasil a za akych podmienok, v kadzom pripade by sa muselo dohody o prevode licencie ako zmluvna strana zaucastnit
najpravdepodobnejsie ale je, (mam cerstvu osobnu skusenost), ze to prebehne tak, ze sa zriadi nova sro, ktora bude splnat zakonne poziadavky, povodna licencia sa zrusi a na novu spolocnsot vyda prislusny organ novu licenciu