Carsgirl
21.02.14,10:09
Dobrý deň prajem, nie som si istá, do akej výške sa nevyrubí ani nevyplatí daň.... vyšiel mi preplatok z DP FO, typ A 0,01 eur :) a myslim ze je zbytocne ziadat o vratenie :D ale pri tejto prilezitosti ma napadla teda ta otazka ze do akej vyske sa to deje, nemozem to najst ani v zakone o sprave dani, ani v zakone o dani z prijmov :/ neporadite? :) Dakujeem..
Kvaka
21.02.14,09:11
§ 46 zákona o dani z príjmov

Daň na úhradu vypočítaná v daňovom priznaní sa neplatí, ak nepresiahne 5 eur.

§ 46a
Minimálna výška dane fyzickej osoby

Daň fyzickej osoby sa nevyrubí a neplatí, ak za zdaňovacie obdobie nepresiahne 17 eur alebo celkové zdaniteľné príjmy tohto daňovníka za zdaňovacie obdobie nepresiahnu 50 % sumy podľa § 11 ods. 2 písm. a). To neplatí, ak daňovník uplatňuje daňový bonus podľa § 33 alebo ak sa daň vyberá podľa § 43, alebo ak sa zrážajú preddavky na daň podľa § 35, alebo preddavky na zabezpečenie dane podľa § 44. Daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou uvedený v § 11 ods. 6, postup podľa prvej a druhej vety použije, ak úhrn jeho zdaniteľných príjmov zo zdrojov na území Slovenskej republiky (§ 16) v príslušnom zdaňovacom období tvorí najmenej 90 % zo všetkých príjmov tohto daňovníka, ktoré mu plynú zo zdrojov na území Slovenskej republiky a zo zdrojov v zahraničí.

V zákone Daňový poriadok sa o vyplatení preplatku píše v § 79, až teraz som si všimla, že si sa pýtala na vyplatenie, do akej výšky.

Daňový preplatok vráti v lehote do 30 dní od doručenia žiadosti o jeho vrátenie, ak je väčší ako 5 eur;
Carsgirl
21.02.14,09:33
jedna vec je zakon a druha vec ako tomu chapem :) taakze danovnikovi boli zrazane preddavky na dan, takze aj kvoli tomu jednemu centu, by som mohla ziadat vratenie preplatku, tak? :)
Kvaka
21.02.14,09:39
Samozrejme, každý má nárok na preplatok v DP, tak, ako vyjde.:). Ale ty si sa písala, že nie si si istá, do akej výšky sa nevyrubí ani neplatí daň, že to nevieš nájsť v zákone.
Carsgirl
21.02.14,12:01
:) ďakujem pekne :-*
Carsgirl
25.02.14,07:36
:) ďakujem :)