Januš
11.10.04,06:20
Dobré ránko, neviem či je to vôbec k veci ale potrebovala by som info ako získať úver zo SFRB - štátného fondu rozvoja bývania, tabuľku max. a min. príjmov mám aj žiadosť, aj na čo sa dá použiť, ale neviem či to v prípade RD musí býť taktiež novostavba max. 2 roky po kolaudácií, ak máte niekto osobné skúsnosti s vybavovaním úveru prosím poradte, sú prekážkou už nejké pôžičký, musí byť zmluva na dobu neurčitú??? Peký deň
Hlinkovx
11.10.04,07:28
Nemám s tým osobné skúsenosti...ale skúš ich stránku...možno sa niečo dozvieš..
http://www.sfrb.sk/informacie.html
Januš
11.10.04,08:26
Vďaka tam som už bola a tam uvádzajú len základné informácie, nič konkrétne. Januš :(
Hlinkovx
11.10.04,08:36
Ja som myslela.. že tam je niečo ..ale nemala som čas to čítať.. priznávam
janaGT
11.10.04,09:02
My sme s manželom vybavovali úver cez ŠFRB, ale bolo to ešte v roku 2001. Takže neviem, či by som ti poskytla aktuálne informácie, nakoľko sa všetko z roka na rok mení. Vybavovala som to v Trnave na Krajskom úrade, sú tam veľmi ochotné pani, ktoré fakt dobre poradia. Podľa mňa najlepšie informácie dostaneš priamo na KÚ - len teraz neviem, aký to bol odbor. - bola to p. Rakúsová a Uváčiková. Sú fakt ochotné! Teraz som si všimla, že si z Vrbového, nepatríte náhodou pod Trnavu?
janaGT
11.10.04,09:09
možno ti pomôže aj pripojená príloha
Januš
11.10.04,09:56
Vďaka za info, asi máš pravdu najlepšie je ísť priamo, teraz je to už na obecných alebo mestských úradoch a oni to posúvajú priamo do BA na SFRB. Tie prílohy mi pomohli ďakujem pekne.
pepes
15.11.07,13:30
prosím vás vie mi niekto poradit kedy je lepsie podat žiadost na sfrb ? pocul som ze pred koncom roka je väčšia pravdepodobnosť že ju zamietnu.
ďakujem, prajem pekný deň.
mysimis
15.11.07,13:31
Najlepšie je podať hneď začiatkom januára.
Gabi03
15.11.07,13:33
prosím vás vie mi niekto poradit kedy je lepsie podat žiadost na sfrb ? pocul som ze pred koncom roka je väčšia pravdepodobnosť že ju zamietnu.
ďakujem, prajem pekný deň.

Požiadať čím skôr na začiatku roka, lebo by ich mali schvaľovať v poradí, ako im prídu. Čiže ak podáš neskoro, už sa ti peniaze nemusia ujsť. :)
Ale som počula, že na tento rok ešte nemajú vyčerpané, tak si jedni známy ešte podávajú tú žiadosť.